Morsy Klima Września rozpoczęły sezon na kąpiele. Pogoda dopisała

0

Woda jest cieplejsza niż powietrze, wchodzimy!  – takie okrzyki można było usłyszeć w niedzielę 7 listopada nad jeziorem Baba w Nekielce. Morsy z Wrześni i nie tylko, rozpoczęły sezon na zimowe kąpiele.

Woda faktycznie była cieplejsza niż powietrze. Miała temperaturę 8 stopni Celsjusza powyżej zera, tymczasem powietrze miało około 7 stopni. Jednak nie to było najważniejsze. Liczyli się ludzie, którzy w tych zimnych kąpielach znajdują radość. Dzisiaj ta radość była widoczna na wszystkich twarzach. Nad nekielskie jezioro przyjechali nie tylko miłośnicy morsowania z Wrześni, byli też między innymi członkowie klubów z Kostrzyna, Gniezna oraz niezrzeszeni miłośnicy zimnych kąpieli.

Przygotowania do kąpieli zaczęły kilka minut po godzinie 11 od wspólnej rozgrzewki. Po niej uczestnicy zaczęli wchodzić do wody. Każdy w swoim tempie, bo nie chodziło o ściganie się. Niektórzy wytrzymali w wodzie kilka, inni kilkadziesiąt minut. Na kąpieli się jednak nie skończyło, po wyjściu z wody na wszystkich czekało ognisko, przy którym można było się ogrzać. Były też pieczone kiełbaski, zupa pyrowa i doskonałe ciasta. Była też licytacja gadżetów, z której dochód został przekazany na leczenie małego Karolka Łopatki. (KAK)