Najlepsi w Wielkopolsce!

0

W Poznaniu odbyło się podsumowanie Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmana za rok 2017. Nasi młodzi lekkoatleci LUKS Orkan Września, trenowani przez takich szkoleniowców jak Adam Kaczor, Andrzej Pujdak i Przemysław Pawlak, są prawdziwą potęgą w Wielkopolsce.

W ubiegłym roku wrzesińska młodzież prezentowała się znakomicie. Osiągała sukcesy na krajowych arenach, zdobywała punkty do rankingu WZLA i tym sposobem LUKS Orkan Września znalazł się wśród najlepszych klubów w Wielkopolsce. Nasi lekkoatleci wygrali 3 kategorie wiekowe. Wśród chłopców najlepszy był biegacz Hubert Kajdan, wśród młodzików skoczek wzwyż Bartosz Kowalski, a wśród młodziczek płotkarka Marika Majewska. Oprócz nich wysokie miejsca w klasyfikacji młodych lekkoatletów za rok 2017 zajęli: kulomiotka Zuzanna Kniat, płotkarz Grzegorz Mirecki, młociarz Kamil Swancar, czy biegaczki – siostry Paulina i Martyna Guzowskie.

WZLA ocenił też trenerów. Wziął pod uwagę liczbę punktów zdobywanych przez ich wychowanków. Najlepszym trenerem za 2017 został Ireneusz Krzewiński z Piły, na drugim miejscu uplasował się Andrzej Pujdak, a na trzecim Przemysław Pawlak obaj nauczyciele trenerzy klubu LUKS ORKAN Września.

Podsumowanie konkursu i znakomite miejsca naszej młodzieży można zobaczyć tutaj:http://wzla.pl/2018/03/07/konkurs-nadziei-olimpijskich-im-karola-hoffmanna-za-2017-rok/

AG