Największy korbol w Orzechowie – 180 cm w obwodzie!

0
Stanisław Miedziak ze swoim zwycięskim korbolem - Fot. AG

Podczas festynu “Dyniowe popołudnie przy kawie” rozstrzygnięto konkurs na największego korbola sołectwa Orzechowo. Pierwotnie festyn mial odbyć się na tzw. Orzechowym zakątku, jednak ze względu na padający deszcz sołtys Aleksander Warczygłowa zdecydował o przeniesieniu imprezy do świetlicy wiejskiej

W niedzielne popołudnie hodowcy zaprezentowali swoje okazy. Największą dynię wyhodował Zygmunt Nowak, miała 180 cm w obwodzie. Jako że pan Zygmunt nie mieszka w Orzechowie otrzymał nagrodę honorową, a zwycięzcą konkursu został Stanisław Miedziak, którego dynia miała 150 cm w obwodzie.

Nagrodą za zwycięstwo w konkursie na najbardziej okazałą dynię w sołectwie Orzechowo był wysokiej jakości blender, dzięki któremu rodzina pana Stanisława Miedziaka będzie mogła łatwiej przygotowywać zupy, kremy, czy kompoty z korbola. Dyniowy festyn zgromadził wielu mieszkańców Orzechowa, którzy miło spędzali czas kosztując m.in zupę przygotowaną przez sołtysa, według receptury Roberta Makłowicza. Kolejny konkurs już za rok.

AG