Nakrętkowe pomaganie

2

Wkręć się w pomaganie to akcja, w którą zaangażowali się między innymi uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Przedszkola w Kołaczkowie.

Polega ona na zbieraniu plastikowych nakrętek, które trafiają do skupu. Pieniądze przekazywane są następnie do Patrycji Skowrońskiej, która potrzebuje ich na rehabilitację. Koszt jednego dłuższego turnusu to ok. 6 tys. zł. Patrycja miała usuwane 3 guzy głowy. Po operacji nastąpił niedowład kończyn. W tej chwili, dzięki rehabilitacji wstała z wózka inwalidzkiego i samodzielnie się porusza.

Mówiła Jolanta Janiszewska, która uczy w przedszkolu oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kołaczkowie, a z rodziną zna się od lat. To właśnie w tych placówkach można zostawiać nakrętki, nie tylko te od butelek po napojach, ale również po kawie czy szamponach do włosów. Warunkiem jest, aby plastik był gruby. Kilogram nakrętek kosztuje złotówkę.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GrzegorzPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Rok temu prosiłem radio o pomoc w znalezieniu osoby którtej możemy przekazać zbierane nakrętki do dzisiaj nie mam odpowiedzi.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

daje kontakt do nakrętek 502440144