Nekla – konkursy na realizację zadań publicznych rozstrzygnięte

0
Marta Owczarzak Borczuch Fot. AG

W połowie stycznia w gminie Nekla zostały ogłoszone 3 otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2020 roku. Tematyką tych konkursów najogólniej mówiąc były: kultura, sport i zdrowie.

Łącznie na 3 konkursy wpłynęło 17 ofert. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpiło pod koniec lutego. O tym jakie dotacje na poszczególne zadania przyznał burmistrz Nekli mówi Marta Owczarzak Borczuch, inspektor ds. promocji, kultury i sportu w gm. Nekla.

 

Oprócz tego dotację otrzymało Stowarzyszenie Ogończyk – na strzelectwo, w wysokości 4 tys. zł i UKS Milesza Targowa Górka – na rozgrywki w piłce siatkowej 6 tys. zł. Jeżeli chodzi o kulturę podział środków wyglądał następująco:

 

Pieniądze otrzymało także Stowarzyszenie Miłośników Gierłatowa na warsztaty z dekorowania przestrzennego w wysokości 3 tys. Jeżeli chodzi o zdrowie – najważniejszy projekty to: Badam bo kocham, organizowany przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń, projekt, w którym bezpłatne badanie USG będą mogły wykonać dzieci. Zyskał on dofinansowanie w kwocie 9 tys. Pozostałe dotyczyły badań i zajęć dla seniorów z terenu gminy Nekla.

AG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o