Nie chcą fermy kur w Kawęczynie. Przyjechali do wrzesińskiego ratusza

14

Prawie 50 mieszkańców z Marzenina, Kawęczyna i Gulczewa pojawiło się dziś we wrzesińskim ratuszu, na spotkaniu z zastępcą burmistrza Wrześni Karolem Nowakiem. Dotyczyło ono sprzeciwu wobec budowy fermy drobiu w Kawęczynie.

Mieszkańcy obawiają się, że mimo przygotowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ich miejscowości, budowa będzie możliwa.

Mówi sołtys Gulczewa Maciej Słowiński:

Na te obawy odpowiadał zastępca burmistrza Wrześni, Karol Nowak:

O przyjęcie planu wnioskuje burmistrz Tomasz Kałużny, który ma większość w radzie, a także w tym przypadku, poparcie radnych opozycyjnych. XIII sesja Rady miejskiej odbędzie się w dniu 11 lutego 2020 o godz. 13:15 (GP)

14
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
9 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
kancelaria prawnabodymuchozolObiektywMieszkaniec Marzenina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Mieszkaniec Marzenia
Gość
Mieszkaniec Marzenia

50 mieszkańcom się nie podoba a 1040 mieszkańcom się podoba .To co chodzi stawiać i bez dyskusji

Xxc
Gość
Xxc

Maseczki sobie pobrali Ciekawe czy w takich maseczkach Obiad jedzą a Słowiński też takie głupoty plecie że się słuchać nie chce

Michał
Gość
Michał

do łagru z mini i spokój , a nie utrudniać rozwój gospodarstw rolnych

Z fermy
Gość
Z fermy

A gleba wszystko przyjmie? Kraje europejskie juz borykają się z nieurodzajem bo ziemia jest wyeksploatowana właśnie przez takie molochy, trzeba zaczerpnąć troche wiedzy nie obrażać ludzi ktorzy zyja w syfie i kupować kurczaki od rolnika a nie wspierać wspierać fermy wielkoprzemyslowe!!

Pleciuch
Gość
Pleciuch

Trzeba było przyjść i wysłuchać wszystkiego a nie wyrywka informacji. Jesli protestuja to dzieje się źle, każda wypowiedź mozna zmanipulować

Marzenin mówi STOP kurnikom
Gość
Marzenin mówi STOP kurnikom

No faktycznie z ciebie musi być “mieszkaniec Marzenia”, a nie Marzenina, bo minimum 80% mieszkańców Marzenina jest przeciwko tej fermie. Idź do inwestora i mu powiedz, żeby u ciebie w “Marzeniu” postawił te kurniki 😀 Najlepiej na twoim dachu 😀

Mieszkaniec Marzenina
Gość
Mieszkaniec Marzenina

Literówka się wkradła .Nie muszę iść do inwestora żeby umnie stawiał bo będę widział z okien i mi to nie przeszkadzał .Jak już to 15% 🐔🐔🐔🐔

muchozol
Gość
muchozol

Nie bój nie zobaczysz jak ci muchy na oknach usiądą.

mam pytanie
Gość
mam pytanie

A jak ten gość, który chce te fermy wybudować odda sprawę do sądu i wygra. Co wówczas zrobią ci protestujący? Pójdą do sądu protestować? Też wejdą na salę rozpraw z transparentami i maskami? Jestem tego bardzo ciekawy.

kancelaria prawna
Gość
kancelaria prawna

Wystąpią po odszkodowania do gminy

Z fermy
Gość
Z fermy

To skandaliczne jak chcą postawić ferme na ponad 7 mln kur, gdzie już jest problem środowiskowy na ogromną skalę a wypowiedzi naukowców powolanych w, tej sprawie sa tuszowane i ignorowane, tylko mamona się liczy a nie zwykły obywatel który ma żyć jak pies!

Marzenin
Gość
Marzenin

Masz pieniądze masz wszystko. Pan Gasiorek ladnie smaruje i Tak wyjdzie na jego….

Obiektyw
Gość
Obiektyw

Ja sie tylko zastanawiam gdzie??? Powiedzcie mi gdzie??? Kury, krowy, norki, cokolwiek, gdzie? Gdzie to hodowac, budowac? Kolo VW???

body
Gość
body

W sensownej odległości. TU mamy doczynienia z bardzo dużą skalą. Do tego proszę dodać 10 istniejących ferm norek w okolicy. Cała Września będzie zasrana!