Nie chcą fermy kur w Kawęczynie. Przyjechali do wrzesińskiego ratusza

14

Prawie 50 mieszkańców z Marzenina, Kawęczyna i Gulczewa pojawiło się dziś we wrzesińskim ratuszu, na spotkaniu z zastępcą burmistrza Wrześni Karolem Nowakiem. Dotyczyło ono sprzeciwu wobec budowy fermy drobiu w Kawęczynie.

Mieszkańcy obawiają się, że mimo przygotowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ich miejscowości, budowa będzie możliwa.

Mówi sołtys Gulczewa Maciej Słowiński:

Na te obawy odpowiadał zastępca burmistrza Wrześni, Karol Nowak:

O przyjęcie planu wnioskuje burmistrz Tomasz Kałużny, który ma większość w radzie, a także w tym przypadku, poparcie radnych opozycyjnych. XIII sesja Rady miejskiej odbędzie się w dniu 11 lutego 2020 o godz. 13:15 (GP)

14 KOMENTARZE

    • A gleba wszystko przyjmie? Kraje europejskie juz borykają się z nieurodzajem bo ziemia jest wyeksploatowana właśnie przez takie molochy, trzeba zaczerpnąć troche wiedzy nie obrażać ludzi ktorzy zyja w syfie i kupować kurczaki od rolnika a nie wspierać wspierać fermy wielkoprzemyslowe!!

   • Trzeba było przyjść i wysłuchać wszystkiego a nie wyrywka informacji. Jesli protestuja to dzieje się źle, każda wypowiedź mozna zmanipulować

  • No faktycznie z ciebie musi być „mieszkaniec Marzenia”, a nie Marzenina, bo minimum 80% mieszkańców Marzenina jest przeciwko tej fermie. Idź do inwestora i mu powiedz, żeby u ciebie w „Marzeniu” postawił te kurniki 😀 Najlepiej na twoim dachu 😀

 1. A jak ten gość, który chce te fermy wybudować odda sprawę do sądu i wygra. Co wówczas zrobią ci protestujący? Pójdą do sądu protestować? Też wejdą na salę rozpraw z transparentami i maskami? Jestem tego bardzo ciekawy.

 2. To skandaliczne jak chcą postawić ferme na ponad 7 mln kur, gdzie już jest problem środowiskowy na ogromną skalę a wypowiedzi naukowców powolanych w, tej sprawie sa tuszowane i ignorowane, tylko mamona się liczy a nie zwykły obywatel który ma żyć jak pies!

  • W sensownej odległości. TU mamy doczynienia z bardzo dużą skalą. Do tego proszę dodać 10 istniejących ferm norek w okolicy. Cała Września będzie zasrana!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię