Nie żyje Edek

0

Edek – właściwie Ekwador, to emerytowany koń, który przez lata służył w poznańskiej policji. Ostatnie tygodnie swojego życia spędził w Zakątku Weteranów w Gierłatowie.

Zakątek Weteranów to miejsce, gdzie zwierzęta mogą udać się na emeryturę po służbie w Policji lub Straży Pożarnej. Edek trafił tam krótko po oficjalnym otwarciu, czyli pod koniec czerwca tego roku. Od 2003 roku służył w poznańskiej policji.

– W swoich ostatnich tygodniach miał wszystko czego było mu trzeba. Zielone łąki, towarzystwo innych koni. Niestety, pokonał go skręt kiszek – wspomina Grzegorz Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Zakątek Weteranów

Leczenie konia było nie tylko nieskuteczne, ale i bardzo drogie. Teraz członkowie stowarzyszenia proszą o pomoc. – Na naszym facebooku jest numer konta, można tam coś wpłacać. Poza tym dalej budujemy kojce dla psów – drewno czy farby będą bardzo pomocne. Jeśli ktoś do nas przyjedzie i będzie chciał po prostu pomóc przy budowie czy opiece to także będziemy bardzo wdzięczni – dodaje Chmielewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię