Niebezpieczne przejście w Kaczanowie

24

Przejście dla pieszych przy szkole w Kaczanowie jest niebezpieczne – alarmują słuchacze, którzy zgłosili się do naszej redakcji. Ich zdaniem łatwo tam o tragedię. Rodzice boją się też o swoje dzieci, które lada chwila zaczną rok szkolny.

Os strony oznakowania wszystko jest w porządku, przekonuje jednak Sołtys Kaczanowa Waldemar Bartkowiak i dodaje, że jego zdaniem nie ma tam zagrożenia

Rodzice nie mają zastrzeżeń do oznakowania, chodzi jednak o kierowców, którzy często przekraczają dozwoloną prędkość, zdarza się też, że przejeżdżają na czerwonym świetle. Z tymi argumentami zgadza się dyrektor szkoły podstawowej w Kaczanowie Zbigniew Przytarski

Prosimy kierowców o przestrzeganie przepisów i zwalnianie przy przejściach dla pieszych. Zainteresujemy też tym problemem wrzesińskich policjantów.

Dodajmy, że kilka lat temu, szkoła poprosiła Wojewódzki Zarząd Dróg w Koninie o zainstalowanie świateł, które będę się zmieniać w zależności od prędkości samochodów. Odpowiedź była jednak negatywna, paradoksalnie ze względu na bezpieczeństwo. Komisja oceniająca przejście dla pieszych stwierdziła, że w momencie, gdy samochód wyjeżdża zza zakrętu i widzi zielone światło przyspiesza, gdy nagle pojawi się światło czerwone nie zdąży wyhamować. (kak)