(Nie)Bezpieczny przejazd

0

38 osób zginęło w wypadkach na przejazdach kolejowych w pierwszej połowie tego roku. Tylko w Wielkopolsce było 5 ofiar – wynika z danych udostępnionych przez PKP SA w ramach Kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko.

Choć kampania jest prowadzona od prawie 15 lat i wypadków jest coraz mniej, to ich przyczyny są wciąż takie same. Kierowcy, rowerzyści i piesi popełniają te same, tragiczne w skutkach błędy:

Mówił Radosław Śledziński z zespołu prasowego pkp sa. Większość wypadków to skutek naszego roztargnienia lub pośpiechu. Sprawdziliśmy też czy mieszkańcy Wrześni zatrzymują się przed przejazdami kolejowymi:

Kampania Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko nie jest jedyną, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Na wszystkich pojawiły się specjalne żółte naklejki, na których można znaleźć numer danego przejazdu. Gdy zauważymy nieprawidłowe działanie urządzeń na danym przejeździe wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy i podać numer przejazdu. Dzięki temu ekipy naprawcze szybko zlokalizują miejsce awarii. Dzięki takiej naklejce odebrano już 1400 zgłoszeń, które zapobiegły nieszczęściom, poprzez zwalnianie pociągów, a nawet ich zatrzymanie. (KaK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię