Co się dzieje z niesprzedanymi choinkami?

0

Na naszą redakcyjna skrzynkę dotarło zdjęcie, na którym widać jak pracownik firmy komunalnej wrzuca niesprzedane w jednym z marketów choinki do śmieciarki. Jeden z naszych słuchaczy spytał, czy to normalne działanie. 

Postanowiliśmy zasięgnąć informacji u źródła, czyli w Biurze Prasowym sieci Biedronka, ponieważ to właśnie pod jej marketem we Wrześni przy ulicy Wrocławskiej wykonano zdjęcie.

Oto odpowiedź jaką uzyskaliśmy:

„Nasza sieć stosuje wewnętrzną procedurę segregacji, w ramach której odpady odbierane są przez wyspecjalizowane firmy. Odpady BIO, wśród których znajdują się choinki, ale też np. kwiaty cięte i doniczkowe, zamiast trafić na składowisko odpadów, są zagospodarowywane m.in. w kompostowni lub biogazowni. Przetworzone służą jako nawóz lub zgromadzona w odpadach energia zostaje wykorzystana jako biogaz.” Paweł Franczak, starszy specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

A co my możemy zrobić z niechcianym już drzewkiem?

Jeżeli jesteśmy członkiem spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej choinka traktowana jest jak duży gabaryt i może być zutylizowana podobnie do fotela czy szafy. W innym przypadku drzewkiem należy zaopiekować się osobiście i wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się przy ul. Sikorskiego 38 we Wrześni. GPSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 17:00 oraz w soboty w godzinach 7:00 – 12:00, z wyjątkiem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy. (GP)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o