Nowa sołtys Borzykowa

0

Borzykowo jako pierwsze w Gminie Kołaczkowo wybrało nowego sołtysa, a właściwie sołtyskę. Została nią Halina Lubczyńska.

Od Borzykowa rozpoczął się maraton spotkań sołeckich w Gminie Kołaczkowo. 13 lutego o godz. 18:00 w sali wiejskiej zebrało się 100 mieszkańców na 565 uprawnionych do głosowania. Do kworum zabrakło 13 osób. Po pół godziny oczekiwania na ostatnich mieszkańców, przystąpiono do procedury wyborczej. Zgłoszono 3 kandydatów na stanowisko sołtysa – Piotra Jaremę, Halinę Lubczyńską oraz Grzegorza Janiszewskiego. Na 100 obecnych na sali mieszkańców wszyscy zagłosowali i wszystkie głosy były ważne. Wygrała Halina Lubczyńska z wynikiem 41 głosów. Piotr Jarema zdobył 26, a Grzegorz Janiszewski 33.

Później mieszkańcy wybrali radę sołecką. Zgłoszono 10 kandydatów, zadecydowano jednak, że w radzie zasiądzie 8. W ponownym głosowaniu wzięło już udział tylko 81 mieszkańców. Do rady wybrano Andrzeja Szalatego (56 głosów), Szymona Paterskiego (67 głosów), Grzegorza Janiszewskiego (59 głosów), Urszulę Fajkowską (59 głosów), Hannę Przybyłę (57 głosów), Lucynę Wietrzyńską (56 głosów), Agnieszkę Samelak (53 głosy) oraz Ilonę Sobczak (61 głosów). Do rady nie weszła Beata Przydryga (37 głosów) i Emilia Kaźmierska (39 głosów).
KK