Numer konsultacyjny centrum kryzysowego, galeria

2

Sztab kryzysowy zebrał się dziś w starostwie powiatowym o godz. 10:00. Byliśmy tam obecni. Najważniejsza wiadomość – z raportów straży pożarnej, policji oraz szpitala wynika, że w wyniku katastrofy brak jest ofiar śmiertelnych. Część powiatu nie ma dostępu do prądu i wody

Uruchomiony został numer konsultacyjny, pod którym można uzyskiwać informacje oraz zgłaszać straty niewymagające natychmiastowej obecności służb mundurowych. Obsługuje go Ada Pawlaczyk, pracownica starostwa powiatowego. Numer to: 603 180 508.

– Prośba jest taka, aby ważyć problemy i informacje, ponieważ okazuje się, że mamy już około 300-400 zgłoszeń różnej wagi – od wiadomości o zniszczonym budynku po wiadomość, że trzeba ratować psa czy kota. Prosiłbym, aby nie blokować linii 112 bez potrzeby. Apel do mieszkańców: jeżeli coś nie wymaga bezpośredniej interwencji służb, proszę komunikować się pod utworzony numer – oznajmił starosta Dionizy Jaśniewicz.

W czasie zebrania sztabu kryzysowego pojawiły się np. informacje o tym, że na policję mieszkańcy dzwonią z drobnymi sprawami, takimi jak uszkodzone lusterko w samochodzie, aby uzyskać protokół celem uzyskania odszkodowania – policja apeluje, by kontaktować się bezpośrednio z infolinią ubezpieczyciela, który poinstruuje, co jest potrzebne.

A tak wygląd sytuacja w gminie Nekla

Tak wyglądają zniszczenia we Wrześni