O życiu, pracy i wypoczynku dla seniorów

0
SONY DSC
Propozycje działań gospodarczych, budownictwo dla seniorów, hortiterpia to najciekawsze tematy konferencji „Srebrne na złote”, która w minioną środę odbyła się w Pałczynie.
W środę, o godz 10:00, w świetlicy wiejskiej w Pałczynie rozpoczęła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządny Powiat i Lokalną Grupę Działania „Z nami warto”. Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z życiem, pracą i wypoczynkiem osób starszych. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób reprezentujących władze samorządowe powiatu, ale przede wszystkim środowisko seniorów w myśl zasady „nic o nas bez nas”.
– Ta konferencja będzie pretekstem do tego, by takie prace, dyskusje były kontynuowane, bo innej drogi nie ma, co pokazuje nam Europa zachodnia. Chodzi tez o to, by starszych ludzi zaktywizować, wyciągnąć z domu, wykorzystać ich doświadczenie, bo to jest częstokroć warunek ich funkcjonowania – podsumowała konferencję skarbnik i kierownik biura LGD „Z nami warto”, Małgorzata Lisiecka.Środowe spotkanie wzbogacił występ zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Kazimiry Dłucik, któremu starosta, Dionizy Jaśniewicz, ufundował akordeon.
AG

AG