Oddaj krew dla chorej Darii

5

Czteroletnia Daria Nowak z Nekli zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W niedzielę klub Honorowych Dawców Krwi PCK, przy Urzędzie Miastai Gminy w Nekli, organizuje dla niej akcję.
– Autobus Wielkopolskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie tradycyjnie przed Biedronką – mówi Jarosław Gątarczak, prezes klubu HDK. – Aby oddać krew dla Darii krwiodawca będzie musiał przed pobraniem poinformować o tym lekarza – dodaje prezes.
Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska Darii oraz informacji, w którym szpitalu jest leczona. Dodajmy, że czterolatka obecnie jest leczona na Oddziale Onkologiczno-Hematologicznym Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.
Pobór krwi rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 14:00.
– Ale najlepiej przyjść do 13:00. Wtedy kończymy rejestrację potencjalnych krwiodawców – zaprasza Gątarczak.
Przypomnijmy, że krew mogą oddać zdrowe osoby od 18. do 65. roku życia. Muszą ważyć powyżej 50 kg. Nie mogły też wcześniej chorować na żółtaczkę. Wykluczone są osoby,
które w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeszły operacje, zabiegi, bądź miały wykonywane tatuaże, przekłucia uszu lub innych części ciała.
Koniecznie jest zabranie ze sobą dowodu osobistego. (tom)

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AngelikaJoannaMarlenaWeRoniPIOTR Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
PIOTR
Gość
PIOTR

Może napiszecie kiedy jest ta zbiórka?

WeRoni
Gość
WeRoni

Jutro 29 lipiec

Marlena
Gość
Marlena

Szkoda, że było o wiele wiecej chętnych ale zostali odsyłani do domu bo obsługa ambulansu krwiodawstwa nie mogła przerobić takiej duzej ilosci osob. może warto powtorzyc akcje i postawic dwa autobusy?

Joanna
Gość
Joanna

Czekałam 4 godziny 🙂

Angelika
Gość
Angelika

Najlepiej zostawić ulotki w Punkcie krwiodawstwa w szpitalu, oraz podać ulotki do pracowników dużych firm jak VW czy Gestamp.