Okiem redaktora naczelnego

0

Priorytety wyborcze „jednych” i „drugich”

Korzystając z ostatniej prostej do wyborów, zbierzmy pewne informacje na temat tych, o których przed ciszą wyborczą najgłośniej.

Po pierwsze, poseł Ostrowski ma problem. Zarejestrowano jego niefortunną (zresztą nie pierwszy raz) wypowiedź dotyczącą szczepionek. W środowisku lekarskim aż huczy. Więcej o tym na pewno usłyszycie jeszcze w naszym radiu. Tymczasem głośno również, ale tym razem w pozytywnym sensie, o naszym wrzesińskim szpitalu. Około 3 mln zł będzie kosztował remont oddziału pediatrycznego, który to decyzją zarządu szpitala zostanie sfinansowany ze środków samorządu starosty. Dzięki tej odważnej decyzji już w przyszłym roku starosta zagwarantuje 2-osobowe sale dla dzieci i rodziców. Piszę o tym dlatego, bo chciałbym doczekać czasów, w których nikt nie będzie narzekał na system zdrowotny, w tym lekarzy. Było mi dane znaleźć się dość niedawno w szpitalu z dzieckiem i wierzcie mi, prezes Nowicki posiada najlepszą kadrę w historii szpitala. Tym ludziom po prostu trzeba zaufać i dać robić swoje.

Nie bez powodu też coraz głośniej o kwestiach środowiskowych. Mowa o programie Czyste Powietrze. Tu z kolei ciężar leży głównie po stronie gminy i burmistrza. A ten już deklaruje współpracę na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście. Audyt emisyjny, zlecony przez burmistrza, przedstawiający wrześnianom sytuację smogu w mieście to sprawa nieunikniona. Przyszłe zadania gminy dotyczące naszego stanu powietrza muszą być oparte na relacji z odpowiednimi podmiotami, które potrafią sobie z tym radzić i mają odpowiednie do tego zaplecze, aby rzetelnie i na bieżąco uświadamiać, nagłaśniać przypadki najtrudniejsze i raportować kwestie najistotniejsze.

Radio Września zamierza traktować ten temat priorytetowo w przyszłych relacjach z gminą, a burmistrz Kałużny na pewno będzie miał to na uwadze.

Redaktor Naczelny Gazety Radio Września
Tomasz Goclik

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o