Olsztyński turniej zakończył sezon

0

W Olsztynie odbył się Puchar Polski Olsztyn Cup w taekwondo olimpijskim, w którym wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek z Polski, Rosji i Litwy. UKS Hwarang Września reprezentowali: Jakub Filipczak, Michał Filipczak, Wiktoria Grześkowiak, Patrycja Kasperska, Weronika Przybysz, Alicja Muchowicz, Kacper Kasperski, Adam Andrzejak, Nikola Haremza, Jagoda Chmielewska i Martyna Waszak.

W pierwszym dniu turnieju do walk stanęli młodzicy i juniorzy. W kategorii młodzików -52kg Michał Filipczak zajął 1 miejsce. Również 1 miejsce, ale w kategorii młodzików -57kg zajął Jakub Filipczak. W kategorii juniorek -42kg najlepszą zawodniczką była Wiktoria Grześkowiak. A ponadto: w  kategorii juniorek -63kg Patrycja Kasperska zajęła 3 miejsce, a w kategorii juniorek +68kg bezkonkurencyjna była Weronika Przybysz.
Pechowo zakończyły się starty naszych zawodników w drugim dniu turnieju. Po dwóch awariach prądu we wiekowej już olsztyńskiej hali Urania uszkodzeniu uległa obudowa jednej z lamp, która spadła na pole zawodów raniąc nieznacznie jednego z arbitrów. Walki zostały przerwane przez dyrektora zawodów, a uczestnicy poproszeni o opuszczenie hali. Turnieju już nie wznowiono, a kluby czekają na stanowiska Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w tej sprawie.
Zawody w Olsztynie zakończyły starty wrzesińskich wojowników taekwondo w tym roku. Trzeba przyznać, że był ona dla nich bardzo bardzo udany i daje wiele optymizmu na nowy, olimpijski sezon. Brązowy medal Weroniki Przybysz na Mistrzostwach Europy Juniorów, medale Mistrzostw Polski i na turniejach Pucharach Świata, 2. miejsce w powiecie we współzawodnictwie SSM, tzw. System Sportu Młodzieżowego, oraz aktywna rywalizacja we wszystkich grupach wiekowych w Polsce to dorobek klubu w 2019 roku. Po krótkiej przerwie zawodnicy Hwaranga zaczną przygotowania do nowego sezonu. A już pod koniec stycznia Krystian Haremza wraz z Reprezentacją Polski wyleci do Colorado Springs, do USA, dokąd został zaproszony przez szkoleniowców z USA. Nowy rok przyniesie nowe wyzwania i pewnie wiele radości z wyników sportowych.

AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię