Ostre strzelanie w Opatówku. O krok od śmierci! (wideo)

28

Mieszkańcy Opatówka (tzw. Opatówko Olędry, koło Psar Małych) w niedzielę o mało nie stracili życia. W rannych godzinach na domy spadły pociski. Mieszkańcy uciekali w popłochu do domów.
Od rana na strzelnicy myśliwskiej w Podstolicach odbywało się strzelanie. Snajperzy strzelali w kierunku części Opatówka zwanej Opatówkiem za lasem. Spora część amunicji lądowała w ścianach domów oraz na posesjach.
Na miejscu interweniowała policja. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy funkcjonariusze zarekwirowali około sto sztuk broni. Policja wszczęła postępowanie w sprawie narażenia utraty zdrowia i życia mieszkańców.

 

 

28
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
AniaKataanaaKataanaKacperAveXQ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Co za niedojda pisała ten artykuł? Jacy snajperzy? Ta sama co wybudowała dom przy strzelnicy i wymysla jak tu się pozbyć wystrzałów i filmuje je?

Marta
Gość
Marta

Dom jest wybudowany prawie 2 km od strzelnicy i stoi tam ponad 30 lat, niedojdo!

Bartek
Gość
Bartek

Dwa kilometry i pociski latały jak na wojnie :D:D:D:D:D IDIOCI

Marta
Gość
Marta

A kto powiedział, że jak na wojnie? Obok domostw przeleciało kilkadziesiąt pocisków, kilka utknelo w domach i budynkach gospodarczych. A tak naprawdę nie powinien w tej okolicy pojawić się ŻADEN!

Kris
Gość
Kris

Prawda, ale to wina infrastruktury strzelnicy, która umożliwia pociskowi opuścić strzelnicę, administrator obiektu za to beknie, to pewne.

Kacper
Gość
Kacper

Pani Marto, o której godzinie zauważyła Pani że dom jest pod ostrzałem?

Tomasz Małecki
Gość
Tomasz Małecki

Panie Mariuszu. Słowo snajper tutaj zastosowałem jako synonim strzelca. Ale ma Pan rację, to nie byli snajperzy. To były niedojdy i memeje, którzy chcieli pozabijać ludzi. Świadomie lub nie. Ale ludzie uciekali przed kulami do domów.

grzywacz
Gość
grzywacz

Na miejscu mówił Pan w innym tonie i chyba trochę zabrakło odwagi by nazywać ludzi “niedojdami i memejami” w twarz. Może teraz też warto być bardziej wstrzemięźliwym?

rafi
Gość
rafi

….chcieli pozabijac ludzi…. posuwa sie pan redaktorek za daleko w insynuacjach ale coż jest sensacja….

anonim@wp.pl
Gość
anonim@wp.pl

Strzelnice powinny być tak zbudowane aby żaden pocisk nie był w stanie ich opuścić po wystrzale, dziwne…

Arek
Gość
Arek

Dobre. Siedzisz przy grillu a tu pociski latają jak na wojnie. Dobre, ale nie chciałbym tam być na miejscu tych mieszkańców. A tym co strzelali to oczywiście pozwolenia na broń ostrą muszą być zabrane. Brak wyobraźni i odpowiedzialności mogło doprowadzić do tragedii.

dwddw
Gość
dwddw

kto rano pali grilla?

BHO
Gość
BHO

Pozwolenia na broń są nadawane i odbierane w trybie określonym w Ustawie o Broni i Amunicji. Pocisk poza strzelnicą (o ile to się rzeczywiście zdarzyło i zostanie udowodnione) nie należy do takich przypadków.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Strzelnica z której wydostają się pociski nie spełnia swojej funkcji i nie powinna być dopuszczona do użytku…

anonim@wp.pl
Gość
anonim@wp.pl

Dokładnie, podstawowa sprawa

ciekawy
Gość
ciekawy

ciekawy jestem czy ta “strzelnica “spełnia jakiekolwiek wymogi. Pewnie NIC poza potoczną nazwą

Misio
Gość
Misio

Jakbym czytał wyborczą? ‘ snajperzy strzelali w kierunku’ ?? snajperzy strzelają do celu nie w kierunku celu. Jakiś amator nie został dopilnowany i posłał serię nad kulochwytem, oś bez przechwytywaczy?

Piotr
Gość
Piotr

Należy się parę wyjaśnień osobom, które być może żyją w świecie fizyki kreskówek i piszą takie chwytliwe i tanie nagłówki. Pocisk wystrzeliwany z pistoletu niesie się na około 400m, z karabinów, np. kałasza, nieco ponad kilometr. Potem uznaje się, że na tyle wytraca on prędkość, że nie ma siły przebić skóry człowieka, jego prędkość maleje również na tyle, że nie zachowuje on stałej trajektorii lotu, a już swobodnie wiruje, w końcu upada. Trafienie pociskiem w tym stanie można porównać do uderzenia paro gramowym kamyczkiem. co hamuje pocisk? Dwie siły. Grawitacja ciągnie go do poziomu gruntu, zaś druga, opór powietrza, ma… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

I ten ważący parę gramów kamyczek zrobił dziury w elewacjach domów? A co gdyby trafił w małe dziecko bawiące się na podwórku? A zresztą nie ma co dyskutować, pociski nie powinny opuszczać strzelnicy, koniec.

Marcino
Gość
Marcino

A potem przynoszą łuski lub wykopane z kulochwytu stare pociski mówiąc że to trafiło w ich ścianę. Ostatnio z ciekawości słuchałem strzałów będąc około 200 -300 m od wejścia na strzelnicę i musiałem w samochodzie wyłączyć radio i uchylić okno bo nie było by słychać.

Kataana
Gość
Kataana

Mieszkam ok. 2.5 km od strzelnicy w lini prostej i słychać wyraźnie strzały, generalnie zawsze. No chyba, że zależy z czego strzelają, ale teraz w niedziele, było słychać wyraźnie. Więc chyba musisz się wybrać do lekarza. Ale fakt, że pociski musiałyby przelecieć ok 1.2km

AveXQ
Gość
AveXQ

http://www.polskatimes.pl/artykul/102201,powidz-strzelnica-zostala-zamknieta,id,t.html – przeleciała przez las i trafiła w człowieka. powiedz mu, że to jakby ktoś kamyczkiem rzucił.

Adrian Dudeł
Gość
Adrian Dudeł

Amator dostał broń do ręki i posłał niekontrolowaną serie, kulochwyt jest przygotowany pod strzelania myśliwskie a nie dla „snajperów”. Niestety drzewa połamała nawałnica i nie ma tez zapasowego kulochwytu.

Kamil
Gość
Kamil

Jakie pozwolenie na broń przecież zeby strzelać na strzelnicy nie jest potrzebne żadne pozwolenie. Na strzelnicy może strzelać każdy

Ania
Gość
Ania

To przechodzi wszelkie pojęcie! Ciekawe komu jest miłe żeby na jego podwórku latały pociski z broni palnej. A znawcom fizyki się pytam jak daleko rzucają „kamyczkiem” na 2-3 km?Bo na takie odległości dotarły i mało tego zostawiły ślady na murach domów te niewinne „kamyczki” Bo nie sądzę że nagle 15 mieszkańców z rana się nudziło i postanowili wymyślić sobie historie o pociskać i zadzwonić na policję od tak!!!Pozdrawiam mieszkańców Opatówka ;*

Kataanaa
Gość
Kataanaa

Na mapie od strzelnicy do domów jest ok 1.2km w lini prostej. Skąd takie odległości u ciebie?

Ania
Gość
Ania

Temat dyskusji to nie czy strzelnica jest o 1.2km, 1.5km czy 2km tylko o że pociski z broni nie wiemy jakim cudem dotarły ze strzelnicy w Podstolicach do Opatówka i zostawiły dziury w ścianach domów i mogły trafić w człowieka.