Pasowanie na ucznia klasy pierwszej w SSP w Kaczanowie (galeria)

0

We wtorek, 26 października 2021 roku  o godzinie 9 odbyła się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia.

Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od ponad miesiąca pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Mirosławy Figas i Pani Agnieszki Nowak. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły taniec podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny i wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie,wokalne i taneczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Zbigniew Przytarski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

Czy trudno jest nauczyć się piosenek, wierszy i tańca zapytaliśmy uczniów,  Mirosławę Figas jedną z wychowawczyń  oraz zadowolonych rodziców.

M.J.

Fotogaleria poniżej.