Pewne zwycięstwo MKS URBIS Gniezno!

0

Trwa zwycięska passa MKS-u PR URBIS Gniezno. Drużyna prowadzona przez Roberta Popka wygrała swój szósty mecz z rzędu i umocniła się na podium 1 ligi. W sobotę gnieźnianki pewnie wygrały we własnej hali z Drwęcą Novar Lubicz 33:16.

MKS był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia. Ich rywal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a w poprzedniej rundzie przegrał z drużyną z pierwszej stolicy Polski 29:39. Ponadto piłkarki ręczne z Gniezna są ostatnio niepokonane i od 13 lutego wygrywają mecz za meczem. Od czasu ostatniej porażki z drugą drużyną SMS-u ZPRP Płock, wygrały kolejno z: pierwszym SMS-em, Politechniką Łódzką, MKS-em Karczew, Dwójką Łomża i Spartą Oborniki.

Sobotni mecz potoczył się zgodnie z przewidywaniami. Gospodynie prowadziły od początku, górując nad rywalkami umiejętnościami technicznymi. Sukcesywnie powiększały swoją przewagę i do przerwy wygrywały 15:8. Druga odsłona meczu to wciąż dominacja MKS-u, dla którego najwięcej trafień zaliczyły Joanna Sawicka i Jagoda Linkowska, odpowiednio 6 i 5 bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:16.

Po szóstym zwycięstwie z rzędu gnieźnianki zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co drugi Sambor Tczew. Obie drużyny tracą do liderującego SMS-u ZPRP I Płock 3 punkty. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki. Następny mecz MKS rozegra z Jutrzenką Płock 27 kwietnia. Będzie to ostatnie spotkanie we własnej hali w tym sezonie. (sek)