Pierwsze w historii Vademecum IV ligi – zapraszamy do lektury!

0

Wielkopolski Związek Piłki nożnej wydał Vademecum IV ligi, w którym podsumował rundę jesienną rozgrywek 2019/2020.

Rozgrywki IV ligi jesienią 2019 mamy za sobą. W tabeli na pierwszym miejscu LKS Gołuchów 38 pkt., a na 3. Victoria Września 36 pkt. Victorię wyprzedza jeszcze Unia Swarzędz, która zgromadziła 37 pkt. Bodajże po raz pierwszy WZPN w Poznaniu zdecydował się wydać Vademecum IV ligi, by podsumować te rozgrywki. W wstępie do tego wydawnictwa prezes WZPN, Paweł Wojtala napisał:

“Za nami runda jesienna drugiego sezonu zreformowanej, jednej IV ligi w Wielkopolsce. Każde kolejne rozegrane spotkanie utwierdza nas w przekonaniu, że połączenie grup było właściwą decyzją. W sytuacji, gdy likwidacji uległy spotkania barażowe o awans, każde spotkanie w perspektywie końcowego wyniku jest równie istotne. O każdy punkt toczy się zacięta rywalizacja, dzięki czemu kibice z pewnością nie mogą narzekać na brak emocji. Losy spotkań zmieniały się wielokrotnie, a faworyci, bez wyjątku, potrafili zgubić punkty w najbardziej niespodziewanym momencie.
Przerwę zimową na pierwszym miejscu spędzi LKS Gołuchów. Żadna przewaga nie gwarantuje jednak utrzymania pozycji w końcowym rozrachunku, tym bardziej że handicap lidera jest minimalny. Dwa punkty różnicy pomiędzy pięcioma drużynami to zapowiedź walki o awans do ostatniej minuty ostatniego spotkania. Niemniej ciekawie zapowiada się rywalizacja o utrzymanie. Choć w dole tabeli różnice punktowe są większe, nie sposób dziś wskazać jaka pozycja jest bezpieczna.”

Obecnie zespoły odpoczywają, z początkiem stycznia wrócą do zajęć, by  jak najlepiej przygotować się do piłkarskiej wiosny. W Vademecum przeczytać można np. o wynikach, jakie wszystkie zespoły osiągnęły jesienią, o najlepszych strzelcach, bramkarzach, można poznać wiele statystyk i ciekawostek. Dla wszystkich, którzy chcieli by przeczytać vademecum podajemy linka i życzymy miłej lektury.

AG

file:///C:/Users/andgor/AppData/Local/Temp/7f6f5d31c3b699e109f82a6ca76fe52a_documents.pdf