Pierwszy przypadek koronawirusa we Wrześni

30

 

Informację o pierwszym w powiecie wrzesińskim pacjencie z chorobą COVID 19 potwierdził nam w rozmowie telefonicznej dyrektor Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej lek. med. Krzysztof Pałczyński.

Wiadomo, że pacjent sam zauważył u siebie objawy wskazujące na koronawirusa. Po konsultacji z lekarzami, zachowując maksymalne bezpieczeństwo, dotarł do szpitala we Wrześni i skierował się od razu do izby „B”, która jest przeznaczona do takich przypadków. Tam pobrano mu wymaz i umieszczono go w izolatce, gdzie spędził 12 godzin. Po tym czasie przyjechała po niego specjalnie wyposażona karetka, która zawiozła go do szpitala w Poznaniu. Testy wykazały, że pacjent jest chory na COVID 19, na szczęście nic nie zagraża jego życiu. Zarażony czuje się dobrze i nie wymaga hospitalizacji, został więc odwieziony do domu, gdzie będzie odizolowany od innych. Lekarze na bieżąco kontrolują jego stan i jeśli tylko będzie taka potrzeba trafi on ponownie do szpitala.

Niestety, na razie nie wiadomo czy pacjent zaraził się będąc za granicą, czy może miał kontakt z zakażoną osobą w kraju.

Warto podkreślić, że zadziałały wszystkie procedury, które zostały wprowadzone we wrzesińskim szpitalu. Pacjent nie miał kontaktu z innymi chorymi, personel medyczny miał pełne kombinezony chroniące przed zakażeniem, a cały oddział został od razu zdezynfekowany.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika również, że w najbliższych dniach procedury we wrzesińskim szpitalu zostaną nieco zaostrzone. (KAR)

30 KOMENTARZE

  1. Nic dziwnego ostatnio Pan przyszedł do sklepu ogrodniczego obok zoologicznego we Wrześni do jednej ze sprzedawczyń i się chwalił że mu się kwarantanna zaczyna. Pewnie będzie sporo takich zakażeń.

  2. Wreszcie dotarł czy już tu jest od dawna ? Testy ? Gdzie ? Za mało banda z opisu śmieci w chinach kupuje i się reklamuje szpital to porażka zwana Umieralnią dziękuję normalni znają niestety Temat pozdro….

    • Gorbol nie przesadzaj,Szpital robi co może i chce pomóc ludziom, i nie obrażaj innych.A jak uważasz inaczej,to zrób coś żeby szpital funkcjonował lepiej,bo gadać każdy umie !

      Pozdrawiam

  3. Akcja maseczki bardzo fajna inicjatywa, wielki ukłon🙏 Ale pora poruszyć może temat Pana tułającego się po ulicach Jana Pawła II i fabrycznej. Na obecną chwilę wychodząc na głupie zakupy nie ma dnia żeby człowiek nie został kilkukrotnie zaczepiony o pieniadze. Panie w sklepie monopolowym już go nie obsługują a jak idzie się zdrzemnać do jednego z dwuch banków na rogu to wzywana jest straż miejska i Pan sadzany jest na ławce koło muzeum. Każdy tylko odbija piłeczkę byle mieć spokój a nie na tym to powinno polegać. Nie wierzę, że nikt z ratusza nie widział sytuacji gdzie ratusz mieści się w odległości nawet nie 50 metrów. Może prościej jest odwrócić głowę w drugą stronę i udawać, że tematu nie ma. Pozdrawiam i mam nadzieję, że wreszcie ktoś zacznie działać w tej sprawie i nasza Września będzie tylko piękniejsza.

  4. Września już jest zdezynfekowana Wczoraj w latał śmigłowiec Wojskowy I spryskał całe miasto chyba każdy czuł ten zapach gdy przylatywał cztery razy w kółko nad wrześnią pisze to na stronie USA Nawary artykuł pt. Dezynfekcja września Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię