Pisarz-podróżnik spotkał się z maluchami (galeria, wideo)

0

Pisze o podróżach przez afrykański kontynent, niedźwiedziu Wojtku walczącym pod Monte Cassino, podróży poślubnej spędzonej na motocyklu, przygodach na oceanie czy mitologii Słowian – a o wszystkim przystępnie dla najmłodszego czytelnika. I opowiedział o tym we wrzesińskiej bibliotece.

Łukasz Wierzbicki debiutował jako autor dla dzieci w 2008 roku książką “Afryka Kazika” – inspiracją do niej były reportaże Kazimierza Nowaka, które wcześniej zebrał i opatrzył wstępem, a następnie wydał jako “Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Od tego czasu napisał sześć kolejnych książek dla najmłodszych, a siódma – “Wokół świata na wariata”, ukaże się w 2019 roku. “Afryka Kazika” oraz “Dziadek i niedźwiadek” znajdują się na liście lektur dla klas I-III szkół podstawowych. Od 2017 roku pisarz jest oficjalnym ambasadorem Fundacji “ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, a w 2010 roku był jednym z założycieli Fundacji im. Kazimierza Nowaka.

W czwartek i w piątek Łukasz Wierzbicki wziął udział łącznie w sześciu spotkaniach z dziećmi, ale nawet na ostatnim nie dał poznać po sobie znużenia i zmęczenia. Jednocześnie spotkania z pisarzem były ostatnim wydarzeniem w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Września.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o