PKS Gniezno likwiduje kursy

1

Gnieźnieński PKS likwiduje bądź skraca ponad 20 kursów. Oficjalnie nie ma żadnego komentarza do tej sytuacji, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to może chodzić o pieniądze.

 

Sygnały, że w PKS Gniezno źle się dzieje pojawiły się tydzień temu. W miniony weekend spółka ograniczyła swoje kursy tylko do tych w granicach gminy. Nie udzielała też żadnych informacji, które mogłyby wyjaśnić powody tej decyzji. Teraz, w suchym komunikacie spółka poinformowała, że od 1 września zawiesza lub skraca 29 kursów. Najbardziej ucierpią mieszkańcy północnej zachodniej części powiatu gnieźnieńskiego, bo większość likwidowanych połączeń dotyczy tych okolic. Stracą też mieszkańcy naszego powiatu. Za tydzień nie będzie można pojechać między innymi porannym kursem z Gniezna do Czerniejewa i Żydowa oraz z Gniezna do Wierzyc.
Władze spółki nie wyjaśniły jeszcze powodów tej decyzji, ale nie jest tajemnicą, że od czasu przywrócenia pociągów na trasie Września Gniezno wielu pasażerów wybrało podróż koleją. Do sprawy będziemy wracać w kolejnych wiadomościach Radia Września.

KK