Polak – Węgier dwa bratanki !

1

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach przez kilka dni gościli u siebie uczniów z Węgier. To efekt współpracy, która zaczęła się 3 lata temu.

Na pomysł nawiązania współpracy z węgierską szkołą wpadł nauczyciel języka angielskiego Artur Kuźmiuk. W 2015 roku zarejestrował siebie i swoich uczniów na międzynarodowej platformie edukacyjnej eTwinning. Rok później znalazł tam szkołę z niewielkiej miejscowości Sömeg nad jeziorem Balaton. – Już na samym początku naszej współpracy uzgodniliśmy, że efektem finalnym naszego działania powinna być wizyta uczniów w Polsce – mówi Artur Kuźmik.

Współpraca z węgierską szkołą od początku układała się bardzo dobrze. Uczniowie z Pyzdr wykonali dla swoich kolegów grę planszową z pytaniami z zakresu geografii, historii i ciekawostek związanych z naszym krajem. Całość wysłali do szkoły na Węgrzech.

Efektem tej współpracy jest zakończona właśnie wizyta uczniów z węgierskiego Sümeg w Pyzdrach. Wizyta nie doszłaby do skutku gdyby nie finansowa pomoc gminy. Za rok uczniowie z Pyzdr odwiedzą Węgry. Szczegóły są już ustalane. Więcej w piątkowym wydaniu Gazety Radio Września

KAR