Potrzebna pomoc dla 16 obywateli Filipin

4
Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni Anna Prusak

Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrześni prosi o wsparcie dla Filipińczyków, którzy trafili do naszego miasta. – Zostali bez pieniędzy na życie – mówi dyrektorka placówki.

Obywatele Filipin mieli być zatrudnieni legalnie na Dolnym Śląsku. Po przyjeździe do Polski zabierano im paszporty i przymuszano do pracy na innych warunkach niż wcześniej obiecywano. Sprawą zajmuje się dolnośląska policja. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut handlu ludźmi.

Dzięki fundacji La Strada 16-osobowa grupa trafiła do Wrześni. Póki co jednak potrzebuje pomocy – mówi dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Prusak.

Jak udało nam się ustalić, Filipińczycy mają zostać zatrudnieni w jednym z zagranicznych koncernów na terenie Wrześni.

Środki czystości i higieny osobistej można przekazywać w OPS-ie. (tom)

4 KOMENTARZE

  1. We Wrześni ludzie nie mają wielu rzeczy i żyją, a ktoś jest bezwstydny i jeszcze prośba dla Filipińczyków będą zatrudnieni to i otrzymają wynagrodzenie i sobie kupią nic od razu nie ma tak łatwo w życiu tym bardziej jeśli mieli być zatrudnieni województwie Dolnośląskim to niech się Wrocław nimi zaopiekuje a Września a zapomniałem we Wrześni mega podwyżki śmieci to mają z czego kasę brać na pomoc do obcokrajowców ściągając z Wrześnian ciężko zarobione pieniądze…

  2. A z jakiej paki oni sie znaleźli nagle we Wrześni ? We Wrocławiu nie ma MOPS-U ? Spowrotem ich odeslac skąd przyjechali ale co tam zaraz znajda się w fabryce o nazwie Ge…mp. A fabryka ponoć nie chce zatrudniac polakow tylko biora tych…. żal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię