Powiatowe Święto Plonów za nami

0

W niedzielę 29 sierpnia o godz.15.00 w kościele pw.Wniebowzięcia NMP i św.Stanisława Biskupa Męczennika we Wrześni odbyło się Powiatowe Święto Plonów.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta dziękczynna, którą odprawił ks. proboszcz Mieczysław Kozłowski z udziałem Zespołu Folklorystycznego “Ziemia Wrzesińska”, podczas której poświęcono wieńce i chleb dożynkowy. W eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego z Wrześni, delegacje samorządowców z gmin powiatu, zaproszeni Goście oraz mieszkańcy miasta. Święto plonów jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników. Po Mszy Świętej zebrani mogli posłuchać koncertu chóru Camerata pod batutą Domiceli Cierpiszewskiej. W trakcie koncertu starosta Dionizy Jaśniewicz wręczył kwiaty i podziękowania Danucie Torzewskiej i Domiceli Cierpiszewskiej, które  otrzymały w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Złote Krzyże Zasługi przyznawane przez prezydenta. Obie panie są założycielkami chóru Camerata, który od 36 lat jest obecny w naszym mieście oraz jest jego wizytówką w kraju i zagranicą.

Drugi rok z rzędu tak ważne dla rolników święto odbyło się bez festynu i zabawy. Pandemia spowodowała, że koniecznym było podjęcie takich decyzji, o których mówi starosta Dionizy Jaśniewicz.

Fotogaleria poniżej.

M.J.