Prokuratura włącza się do sprawy kurników w Sokolnikach

0

Przypomnijmy: mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji firmy Pasz-Konspol z Gierałtowa, która chciałaby na terenie wsi wybudować kompleks nowoczesnych ferm drobiu.

Firma chce postawić na skraju wsi, przy ul. Spokojnej,  8 kurników. Inwestor planuje, że w każdym z nich będzie hodowanych 40 tys. brojlerów. Inwestorzy tłumaczą, że zostanie wykorzystana nowoczesna technologia niwelująca nieprzyjemny zapach oraz że ruch samochodów ciężarowych będzie niewielki. Dodatkowo firma zaprasza chętnych mieszkańców do odwiedzenia istniejących już ferm – żaden z nich się na to nie zdecydował.

Już jutro, tj. w czwartek, radni komisji Urzędu Miasta i Gminy Kołaczkowo zapoznają się z preferowanym przez mieszkańców wytyczonym obszarem wsi, który miałby zostać objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Spotkanie odbyło się 6 marca. Wzięło w nim udział 48 osób i uzgodniło, że planem zagospodarowania przestrzennego powinny być objęte tereny ulic: Bohaterów II Wojny Światowej, Zakole, Spokojnej oraz Zdrowotnej.

Do sprawy włączyła się także wrzesińska prokuratura. Krzysztof Helik, prokurator rejonowy

Sprawę będziemy monitorować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię