Przełamanie Startu Gniezno!

0
Fot. Facebook Start Gniezno

Po ligowym falstarcie i porażkach z Wybrzeżem Gdańsk oraz TŻ Ostrovią, żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno wreszcie zwycięscy! W 3. kolejce Nice 1. Ligi Żużlowej drużyna Rafaela Wojciechowskiego wygrała na własnym torze z ROW-em Rybnik 50:40.

W drużynie Startu kapitalne zawody pojechał Mirosław Jabłoński. 34-latek pięciokrotnie wyjeżdżał na tor i aż cztery razy dojeżdżał do mety jako pierwszy. Ponadto 12 punktów dołożył Adrian Gała, 11 Oskar Fajfer, a 8 Jurica Pavlic. Gnieźnianie wyszli na prowadzenie po trzecim biegu i nie oddali go już do końca spotkania. Po słabej inauguracji tego sezonu, postawa czerwono-czarnych w spotkaniu z ROW-em mogła się kibicom bardzo podobać.

Zwycięstwo z drużyną z Rybnika jest tym cenniejsze, że goście są uważani za głównego kandydata do awansu do PGE Ekstraligi. Przed Startem teraz 2 tygodnie przerwy. W następnej kolejce gnieźnianie zmierzą się na wyjeździe z Orłem Łódź. Przed własną publicznością zaprezentują się natomiast dopiero 12 maja. Ich rywalem będzie wówczas Unia Tarnów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o