Radiowe SOS: Bójka w szkole. Nauczyciel został zawieszony

15
Zdaniem dyrektorki Aldony Kubackiej, dzieci w szkole powinny się czuć bezpiecznie. Tego jak bezpiecznie rozwiązywać takie sytuacje nie potrafiła jednak wyjaśnić

Trwa postępowanie dyscyplinarne wobec nauczyciela języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Nekli. Jest oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej ucznia. W jego obronie wystąpili rodzice.
Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku, ale dopiero teraz poznaliśmy jego finał. Nauczyciel, który pełnił dyżur na szkolnym korytarzu był świadkiem bójki między dwoma uczniami. Choć bójka to za dużo powiedziane – jeden atakował drugiego. Odepchnął więc agresora. Jeszcze wtedy nie spodziewał się, że będzie miał z tego tytułu problemy.
Sprawa trafiła do kuratorium oświaty. Trwające kilkanaście miesięcy postępowanie wyjaśniające dowiodło, że nauczyciel mógł naruszyć nietykalność cielesną ucznia. 11 marca, decyzją dyrektorki szkoły Aldony Kubackiej, został zawieszony w obowiązkach. W jego obronie stanęli jednak rodzice. Napisali petycję, którą przesłali do kuratorium. Widnieje pod nią prawie 200 podpisów.
Zapraszamy do wysłuchania audycji. (tos)