Radiowe SOS: przywileje zasłużonych dawców krwi

4

Dzisiaj w audycji Radiowe SOS zajęliśmy się tematem przywilejów, które mają zasłużeni honorowi dawcy krwi. Wśród nich jest możliwość korzystania z opieki medycznej poza kolejnością.

Jeden z naszych słuchaczy chciał skorzystać z tego prawa, ale nie wszystko poszło po jego myśli:

 

 

Przypominamy więc wszystkim, którzy z różnych powodów otrzymują takie przywileje, że zgodnie z artykułem 47c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych słowa ‘poza kolejnością” nie dotyczą kolejki bezpośrednio przed gabinetem.

Tym tematem zajęliśmy się w ramach audycji Radiowe SOS. Jeśli mają Państwo inne tematy, które powinniśmy podjąć, to prosimy o telefon pod numer 722 311 311, można też napisać e-mail na adres SOS@radio-wrzesnia.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Karol KrzeszowiecPlotKarol KrzeszowiecXXL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
XXL
Gość
XXL

Pokaż legitymację i spróbuj dawco drogi wejść przed kogoś w kolejkę…. hahhahahahhahahaha
Od 30 lat jestem dawcą i trochę krwi oddałem. Wolę jednak poczekać na swoją kolej bo babcie stają się bardzo żywe i silne

Karol Krzeszowiec
Gość
Karol Krzeszowiec

Szanowny Panie, zgodnie z przepisami Zasłużeni Dawcy nie czekają w kolejce do zapisania się do specjalisty – na przykład, gdy zwykły pacjent czeka na wizytę pół roku, dawcy muszą uzyskać pomoc u lekarza danej specjalizacji w ciągu 7 dni roboczych. Otrzymują wtedy swój “numerek” i razem z innymi pacjentami czekają bezpośrednio przed gabinetem lekarza.

Plot
Gość
Plot

Iście teoretyczna wypowiedź. Praktyka wygląda trochę inaczej…