Rekordowa frekwencja przed sądem (galeria)

4

Po raz czwarty wrześnianie zebrali się pod Sądem Rejonowym w ramach protestu w obronie niezawisłości sądów “Łańcuch światła”. Tym razem demonstrowało niemal 70 osób. Skandowały: “wolność, równość, demokracja”, odczytywały fragmenty Konstytucji i poezję, śpiewały hymn. Więcej na temat przebiegu demonstracji w najbliższym numerze “Gazety Radio Września”. Protestujący zapowiedzieli, że pojawią się pod sądem ponownie, w poniedziałek o 21:00.

Z drugiej strony ulicy pojawiła się jednoosobowa kontrmanifestacja – kobieta z flagą i tabliczką “Brawo PiS, dziękujemy za porządkowanie Polski”. W pewnym oddaleniu zatrzymywały się 2-3 osoby – ze względu na to, że nie skandowały żadnych haseł, trudno określić, czy demonstrowały poparcie dla partii rządzącej, czy po prostu przyglądały się zajściu.

 

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WitoldAvatarKowaliksmutnooki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smutnooki
Gość
smutnooki

Policzyli tych co maja czynne prawo wyborcze czy wszystkich jak leci. Swoją drogą to ciekawe ilu z nich wie co to jest ustawa zasadnicza, a o Art. 1. rozdziału I to już chyba nie ośmielił bym się zapytać.

Kowalik
Gość
Kowalik

Dziś o godz. 21:00 Zapraszam prawdziwych patriotów na kontrmanifestacje przeciw fałszywemu, nieszczeremu, dwulicowemu postępowaniu podejmowaniu przez ugrupowania lewicowe. Kto popiera Rząd RP powinien dzisiaj stawić się przed Sąd we Wrześni.
Chwała Wielkiej Polsce

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zielina tam pasuje

Witold
Gość
Witold

skazany przez ten sąd, teraz go broni… a tak narzekał na wyrok, paranoja….