Rewolucja gazetowa czy radiowa?

7

To wiadomość o której Wy, Drodzy czytelnicy, dowiadujecie się jako pierwsi. Nie wspominaliśmy o tym jeszcze nawet w radiu.

Musimy mieć świadomość, że najważniejszym dla nas medium w regionie jest radio, a radio potrzebuje permanentnego rozwoju, bo inaczej straci zaufanie słuchaczy. Mam nadzieję, że Radio Września 93,7 FM zawsze będzie dla Was na pierwszym miejscu spośród wszystkich lokalnych środków przekazu. Dlatego, podjęliśmy ważną decyzję, która wpłynie bezpośrednio na rozwój radia. Dajemy Wam dzięki temu możliwość szerszego i bardziej aktualnego poglądu na rzeczywistość. Czujemy, że portal wymaga świeżości i przeniesienia na niego naszych treści papierowych, czyli gazety. Dzięki temu będziemy mogli bardziej skoncentrować się na codziennych relacjach, wyczerpującym przekazie bezpośrednio z radia, na tym, co się dzieje tu i teraz, a nie – podsumowaniu tygodnia.

Jednocześnie nie wykluczamy powołania oddzielnego tworu gazetowego, będziemy jednak go tworzyć poza strukturami radiowymi, żeby marka 93,7 FM miała możliwość szybszego rozwoju.

Pierwsze decyzje już niedługo. Zobaczymy, czy powstanie nowa gazeta.

I jeszcze raz krótko. Niebawem przestaje istnieć papierowa wersja naszego tygodnika. Tak, redakcja Gazety Radio Września przenosi się do internetu, a portal już niebawem zmieni swoją jakość oraz nazwę (i tu – niespodzianka). Idziemy z duchem czasu. Nie ukrywamy tego, że papier czytany jest coraz rzadziej, a internet to przyszłość. Nawet dla naszych wiernych czytelników (60-cio latków i starszych) to nie tajemnica.

Czy powstanie nowa alternatywa dla najstarszego tygodnika w regionie?

Czy to rewolucja na rynku gazetowym we Wrześni? Uważam, że tak. Przy założeniu że naszą rozgłośnię także czekają pozytywne zmiany – tym bardziej.

Szczegóły już wkrótce.

7 KOMENTARZE

  1. Nie ma miejsca na trzecie medium władz lokalnych. „Wieści z Ratusza” i „Przegląd powiatowy” wystarczy. Za radio też mogę podziękować. Muzyka, to rzecz gustu, jednak poziom wybiórczości TVP skreśla was grubą linią.

  2. ale bełkot. Napiszcie prawdę – zamykacie, bo już nie ma z czego dokładać. Maryla Rodowicz śpiewała „… tylko koni żal”. Ja bym zaśpiewała „… tylko Tomków żal”. I nie myślę o naczelnym. Ale każdy jest kowalem własnego losu.

  3. Dobrze zrozumiałem, że „rewolucją” nazywacie coś, co od wielu lat istnieje w sieci? xD Prowadzenie portalu internetowego z informacjami z regionu – w naszym mieście jest chyba tylko pięć takich.

  4. Gdybyście mieli jakiś konkret, to byście krzyczeli ile pary w płucach, żeby przyćmić 1500. numer konkurencji. Z tego wstępniaka bije desperacja: jak opisać jako sukces to, że zamykacie gazetę. Czy raczej, że nie dajecie rady robić portalu, radia i gazety naraz. Ile GRW wytrzymała płatna? Rok? Mniej? Najwyraźniej byliście hitem tak długo jak byliście darmowi i jednak mieli rację ci, co krzyczeli „Grażyna, Radio Września rzucili, weź pińć, na rozpołke bydzie!”. Robienie portalu jako rewolucja? To trochę tych rewolucji mamy, Nowa Września, Września Nasze Miasto, Extra Września, Września 365 no i Wiadomości Wrzesińskie 😀 A może i ktoś jeszcze… można się pogubić.

    • Polecam sluchac w poniedziałki od 20 super audycja w czwartki muzyka starsza i nie tylko w piątki muzyka klubowa aż tak dużo tego disco polo nie ma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię