Zadbajmy o zdrowie psychiczne! (galeria)

1

Trwa Tydzień Zdrowia Psychicznego we Wrześni.

Rozpoczął się w poniedziałkowy poranek spektaklem dla uczniów szkól ponadpodstawowych we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Po nim ruszyły zajęcia dla mieszkańców odbywające się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

O godz. 12:30 odbyły się warsztaty “Słodki ciężar macierzyństwa” prowadzone przez położne środowiskowe Teresę Wolską i Kingę Weiss ze szkoły rodzenia NEOVITA. Ponieważ wszyscy uczestnicy wydarzenia już oczekiwali dzieci, prowadzące skupiły się na prowadzeniu ciąży, porodzie i tym, co następuje po nim – choć wspomniały też o właściwym planowaniu potomstwa, na wypadek rodzeństwa dla dzieci znajdujących się “w drodze”.

 

Psycholożka Małgorzata Styburska zaprosiła na dyskusję “Wsparcie w chorobie – jak wspierać chorujących bliskich” (godz. 15:00), w ramach których podsuwała zachowania pomocne zarówno dla chorych, jak i ich otoczenia. Zachęciła też do wymiany doświadczeń przybyłych – w tym przedstawicielek wrzesińskich Amazonek.

 

Zwieńczeniem poniedziałku były warsztaty z filcowania na mokro (18:00) prowadzone przez Monikę Nędzyńską-Stygar. Prócz dobrej zabawy i satysfakcji z wykonanego rękodzieła filcowanie może zapewnić również okazję do wyciszenia się, a więc pełnić formę terapeutyczną.

 

 

Wciąż można zgłaszać się na pozostałe wydarzenia rozgrywające się w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gorg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Gorg
Gość
Gorg

Wystarczyłoby zalegalizować konopie, a liczba chorych spadłaby przynajmniej dziesięciokrotnie. Aha, przepraszam, zapomniałem, że żyjemy w faszystowskim reżimie zwanym III Rzeszą POspolitą… Wolny człowiek powinien sam decydować o tym, co je, pije i pali. To absurd, że III Rzesza POspolita tak bardzo chce mnie uchronić przed “narkotykami”, że woli mnie wsadzić do więzienia. Śp. Jerzy Orwell dostaje pośmiertnych konwulsji…