Rolnicy blokują drogi. Potężne utrudnienia!

14

Rozpoczął się duży protest rolników. Blokady dróg zapowiedziano w ponad 20 miejscach w Polsce, także na drodze krajowej nr 92.

– Rozpoczynamy #AGROpowstanie2019. Nasze działania będą miały pokojowy charakter aczkolwiek musimy pokazać że istniejemy a nasze gospodarstwa są coraz bardziej zagrożone – informuje Wspólnota Konsumentów i Rolników Agrounia.

Rolnicy domagają się zmiany organizacji handlu w Polsce, a także zmiany w prowadzeniu polityki międzynarodowej tak, aby uwzględniała interes polskich gospodarstw rodzinnych.

Na trasie Września – Słupca przejazd utrudnia kilkanaście ciągników jadących z prędkością 15 km/h. Rolnicy wyjechali spod remizy OSP Węgierki, by w połowie drogi do Słupcy spotkać się ze strajkującymi jadącymi z przeciwnego kierunku. Utrudnień możemy spodziewać się też m.in. na drodze krajowej numer 11 w rejonie Środy Wielkopolskiej.

14 KOMENTARZE

 1. Śmieszni sa ci rolnicy protestują przeciwko czemuś co sami spowodowali cała ta grupa wrzesińska trzody która tam jest z panem koszarkiem na czele sprowadza dońskiego warchlaka i kupuje pasze z cargilla zagranicznej korporacji bo maja taniej niż polskie fabryki.skasowali polskie świnie bo im się to nie opłacało tylko pazerność nimi kieruje nic więcej wystarczy dać trochę zł i zaraz sie pochowała w swoich wielkich chlewniach i zapomną o małym rolasku który tak naprawdę przez takich jak oni bankrutuje . niech kupują jeszcze więcej maszyn na które ich nie stać bo banki dają krechę na te wypasione ciągniku a kiedy trzeba zapłacić ratę to na ulice protestować bo jestem biednym rolnikiem . hipokryzja i żenada .

  • Jestem ze wsi i powiem tak jest cieżko wyzyc i utrzymac wszystko naprawde a po drugi niszczy to wszystko ten co tuczy warchlaki dla obcego koncernu i rozprowadzaja to na naszym rynku tu,a nasze dobre za granice . Panstwo powinno zakazac tego i warunek jak chcesz ok ale nasze rodzime rasy na nasz rynek…

 2. Może policja powinna zacząć działać? Art. 90 kw na przykład? Dla czego policja eskortuje tą bandę?! Czy ja płacę podatki i jestem uczciwy po to żeby jakąś grupę społeczna faworyzowac?!

 3. Po co trzymają te trzode jak się nie podoba i jest za mało sprzedać wszystko i do VW na linkę albo do jakiejś innej fabryki ale po co przecież lepiej co roku dostać dopłaty do chektara itd ŻAL K… ŻAL

  • Znawca ekonomii i gospodarki rolnej … zapewne wie wszystko o tym jak prowadzi się gospodarstwo i jakie są koszty produkcji i jaki jest dochód netto na gospodarstwie …. przecież skoro wie tyle o dopłatach do „chektara” w sumie dzięki, że dowiedziałem się o zasadach nowej pisowni 🙂 żal to próbować wytłumaczyć cokolwiek takim osobom jak ty … smacznego życzę podczas zajadania się mięskiem z marketu wyprodukowanym w trakcie intensywnego tuczu, w którym mięsa jest daj Boże 85 % a pozostała część to same smakołyki 🙂 zapewne Twój onkolog już nie może się Ciebie doczekać 🙂

   • ze niby wasze hodowle są eko?Duńczyk na chlewni 3 miesiące i do rzeźni bo inaczej się wam już nie opłaca pasza tak naładowana modyfikowanym badziewiem . ciekawe gdzie niby trafia twoje mięsko które sprzedajesz właśnie do tych marketów o których piszesz to wy nas tak trujecie żeby zarabia Kase ale wam zawsze mało .

 4. Za kilka lat już nie będzie żadnych protestów rolników, bo ich już w Polsce nie będzie, będą na lince w VW albo u bauera w Reichu.

  • Ci co się tak wypowiadają i pokazują wiedzę na temat polskiej wsi proszę bardzo…. Krótkie pytanie jaki jest zysk netto w produkcji trzody w przeliczeniu na jednego tucznika produkowanego w cyklu zamkniętym a jaki przy zakupie prosiąt. Jak wyjdą Wam wysokie sumy zmieniam zdanie i nie popieram protestu 🙂

 5. Protest w takiej formie nic nie da… pokażcie na wyborach kogo popieracie, a i nie popieram dopłat w żadnej formie bo rząd nie ma SWOICH pieniędzy musi je zabrać obywatelom to podatki. Wybierzcie partię która obniży podatki i która dotrzymuje słowa… 500+, 1100+, dom plus+ i co jeszcze +. Ludzie myśleć a nie głosować na tych samych co 30 lat temu tylko pod nową chorągiewką… No chyba że wolicie mieć dopłaty z Waszych pieniędzy z podatków które płacicie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię