Rondo już przejezdne, choć budowa obwodnicy wciąż trwa

1
Kierowcy wjeżdżający do miasta i z niego wyjeżdżający nie będą już musieli stać w długich korkach Źródło: Wrzesnia - Miasto w centrum zainteresowania

Na tę informację kierowcy czekali od dawna. We wtorek zostało otwarte dla ruchu nowo wybudowane rondo przy ul. Sikorskiego.
Oznacza to, że od Słupcy do Wrześni i w drugą stronę przejedziemy już w miarę płynnie.

 
– mówi wiceburmistrz Karol Nowak.
Równolegle prowadzone są prace związane z drugim etapem budowy obwodnicy. Zostały one podzielone na cztery części – i tylu też wykonawców będzie go realizować.

 
O skali drugiego etapu inwestycji najlepiej świadczą liczby – będzie kosztował ponad 41 mln zł, podczas gdy cała obwodnica około 90 mln zł. (tos)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kibic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kibic
Gość
kibic

Dla ciągników siodłowych jadących od Węgierek i w kierunku Lidla rondo jest chyba delikatnie mówiąc średnio przyjazne? Bo wydaje się, że jest tam zakręt prawie 90 stopni, choć może to złudzenie na zdjęciu, a rondo jest duże i nie będzie problemu?
Oczywiście ścieżka czerwona, czyli pewnie z kostki. Nie można było asfaltowej? Dla rowerzystów wygodniej, mniejsze prawdopodobieństwo, że zaraz będzie trzeba coś poprawiać, pieszych tam pewnie będzie znikoma ilość, zresztą dla pieszych to żadna różnica czy asfalt czy kostka.