Rozbój i kradzież w Parku im. Dzieci Wrzesińskich

0

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 22-letni wrześnianin, który dopuścił się rozboju oraz kradzieży rozbójniczej na małoletnim. Dodatkowo mężczyzna działał w tak zwanej recydywie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Mówi rzecznik wrzesińskiej policji Adam Wojciński:

Sprawą zajęli się policjanci z pionu kryminalnego. Po analizie zebranych materiałów wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać tego rozboju. 11 sierpnia br. o godzinie 11:00 na ulicy Kościelnej we Wrześni nieumundurowani policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę.

22-letni wrześnianin działał w recydywie. Co ciekawe w styczniu br. opuścił zakład karny w którym odbywał kare pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Z wagi dokonanych przestępstw oraz statusu tak zwanej recydywy Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego 3 miesięcznego aresztu. Prowadzący sędzia Sądu Rejonowego we Wrześni przychylił się do wystosowanego wniosku i najbliższe 3 miesiące 22-latek spędzi w areszcie. Według obowiązujących przepisów zatrzymanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. (GP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię