Runęły ściany hali w Orzechowie

6

 

Burze i wichury, które wystąpiły minionej nocy, dokonały dużych szkód przy budowie nowej sali sportowej w Orzechowie. Silne podmuchy wiatru towarzyszące burzy przewróciły jedną ścianę zewnętrzną i dwie ściany działowe-wewnętrzne na całej długości budynku.

Projekt budowy sali przewidywał układ konstrukcyjny żelbetowy, czyli słupy powiązane tzw. wieńcem, dlatego w pierwszej kolejności powstały wypełnienia z cegły. W najbliższych dniach miały być zalane słupy wiążące. Niestety, pogoda zrujnowała to co powstało. Wykonawca musi teraz uprzątnąć teren budowy, a potem zobowiązany jest do budowy nowych ścian. Wydarzenia te z pewnością opóźnią termin zakończenia inwestycji o ok. jeden miesiąc. Straty jakie poniesie wykonawca nie są jeszcze znane. Być może określi je specjalna komisja, która w czwartek 3 sierpnia, zobaczy plac budowy.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
logikaobserwatorJaBobXbox Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
DesignBox
Gość
DesignBox

Jeżeli wykonawca nie pożałował na ubezpieczeniu to żadnych strat nie powinien ponieść 🙂

Xbox
Gość
Xbox

Wedlug mnie ten kto to postawil żałował na materialy widocznie firma do bani trzeba by sie tym zainteresowac skoro na takie obiekty ida bardzo duze pieniadze

Bob
Gość
Bob

Xbox znawca od robot budowlanych. W którym miejscu widać ze pożałował na materiałach ? Mury z cegly zrobione zaprawę widać szalunki profesjonalne z płyt Peri, wiec nierozumiem twojego wpisu.

Ja
Gość
Ja

A moze ekipa zatrudnia takich ludzi ze za 10 zl pracuja a w rzeczywistosci pija ile popadnie wstyd

obserwator
Gość
obserwator

Ale siara, jeszcze nie wybudowali a już się zawaliło.

logika
Gość
logika

Przecież widać gołym okiem że wina wykonawcy. ściany pociągniete pod sam strop, a ani jednego rdzenia wylanego w pionie aby je połączyć