Ruszył proces w sprawie gwałtu zbiorowego

0

We wtorek 20 lipca, o godzinie 9:00 w Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces 28-latka i 29-latka oskarżonych o zbiorowy gwałt. W czerwcu ubiegłego roku mężczyźni mieli podać substancję psychoaktywną 21-latce a następnie ją zgwałcić. Zostali aresztowani 16 marca 2021 roku i od tego czasu przebywają w areszcie tymczasowym.

Na sali rozpraw oprócz oskarżonych i świadków pojawili się również przedstawiciele mediów, którzy złożyli wnioski o możliwość przeprowadzenia relacji ze sprawy. Sędzia prowadzący Michał Ziemniewski na podstawie art. 360 postępowania karnego przychylił się do wniosków prokuratora oraz adwokatek oskarżonych o wyłączenie jawności procesu. Cała sprawa, więc będzie się toczyć za zamkniętymi drzwiami.

Ani ich obrońcy, ani obecny w sądzie prokurator nie chcieli przed rozprawą rozmawiać z mediami. Co ważne, obaj mężczyźni w trakcie postępowania przygotowawczego nie przyznawali się do winy. Za popełnione przestępstwo mieszkańcom gminy Września grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. (GP)