Seniorzy będą mieć swoje „Wrzosowisko”

0

Ponad 2,5 mln zł ma kosztować utworzenie w byłym Zespole Szkół Specjalnych nr. 4 we Wrześni, Dziennego Domu Seniora „Wrzosowisko”. W tym celu Gmina Września stara się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

W przypadku pozyskania prawie 1,5 mln złotych, prace rozpoczęłyby się pod koniec roku. Inwestycja byłaby gotowa do początku 2020 r. O potrzebie utworzenia centrum dla seniorów rozmawiamy z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni Anną Prusak.

Skąd wziął się pomysł na Wrzosowisko?
– Pomysł wziął się z tego, że od bardzo wielu lat aktywizujemy osoby starsze, które mieszkają w gminie września. To jest rzeczywiście spory okres czasu, bo jeżeli weżmie się pod uwagę, że sam chór seniorów „Wrzosy” jest formą aktywizowania osób starszych, to on istnieje już od 20 lat. Także to jest naprawdę wiele lat różnych działań, które wyciągały tak potocznie rzecz mówiąc starszych ludzi z domu.Więc pomyśleliśmy sobie, że dobrze by było, żeby w naszej gminie znalazło sie miejsce, gdzie można by było wszystkie formy aktywności seniorów, które dotychczas istnieją jakoś scentralizować. A oprócz tego, również żeby rozszerzyć tą oferte aktywizacji.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym wydaniu Gazety Radio Września

GP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię