Sesja ku czci patrona

1

Zbliża się uroczysta sesja rady gminy. Zostanie ona poświęcona tegorocznym obchodom roku reymontowskiego.

Uroczystość została zaplanowana na wtorek, 30 maja. Rozpocznie się od mszy świętej o godz. 15:00. Później, po złożeniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt Władysława Reymonta w Kołaczkowie i zasadzeniu grabu. Dalsza część zostanie zorganizowana w sali sesyjnej Urzędu Gminy.

Na sesję zaproszeni goście specjalni. Jednym z nich będzie Danuta Łaska – prezes Fundacji im. Władysława Reymonta z Lipiec Reymontowskich. Wygłosi ona prelekcję o życiu i twórczości noblisty. Pojawi się również Ignacy Gogolewski, czyli niezapomniany Antek Boryna z filmu „Chłopi”. Początkowo do Kołaczkowa przybyć miała Emilia Krakowska, jednak ze względu na stan zdrowia, odwołała swoją wizytę.

Tego dnia nastąpi też premiera piosenki „Codzienny chleb”, która towarzyszy filmowi utworzonemu przez kołaczkowskich gimnazjalistów. Muzykę do niej skomponował Adam Korzeniewski, a słowa ułożył Andrzej Borkowski. Do piosenki powstał również teledysk. – Opowiada on zwyczajnych ludziach. Postanowiliśmy poprosić mieszkańców gminy o wsparcie i stworzyliśmy wielopokoleniową rodzinę – mówi Joanna Wojciuch, koordynatorka rocznicowych uroczystości. Ujęcia do teledysku były kręcone m.in. nad Wartą w Dłusku, a nad przebiegiem projektu czuwał Jakub Liberkowski.

1 KOMENTARZ

  1. Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię