Sklejka Orzechowo z technologią XXI wieku

14

Sklejka Orzechowo rozpoczyna nowy rozdział swojej działalności. Na początku przyszłego roku uruchomi nową halę na nowoczesnej linii produkcyjnej. Całość inwestycji ma wartość ponad 35 milionów złotych.

Choć pieniądze robią wrażenie, to nie tylko one są tu ważne. Ważniejsze jest to, że nowemu zarządowi udało się zmienić podejście do zakładu u wszystkich zatrudnionych. – To nie jest tylko firma, która zatrudnia ludzi – mówi przewodniczący Regionu Wielkopolskiego NSZZ Solidarność Jarosław Lange.

Okazało się jednak, że dzięki trafionym decyzjom firma zaczęła się rozwijać. Inwestuje w nową linię technologiczną i wypracowuje zyski. – Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy zarządu spółki z pracownikami – dodaje Jarosław Lange.

Zmiany w Sklejce nastąpiły 4 lata temu, gdy nowy zarząd zdecydował o zmianie w funkcjonowaniu zakładu. Nowy plan przewidywał inwestycje i zmiany w zarządzaniu. Efektem tego jest nowa hala z nowoczesną linią produkcyjną. – Wcześniej o takich działaniach nie było mowy – podkreśla były wojewoda wielkopolski i poseł Tadeusz Dziuba.

Jak podkreśla prezes Adam Jasinski, to nie koniec zmian w zakładzie. Po przeniesieniu produkcji do nowej hali będzie on mógł zaoszczędzić rocznie kilka milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na dalszy rozwój, ale również na pracowników. Bez nich nie udałoby się zrealizować tego ambitnego planu.

W planach Sklejki są między innymi kursy podnoszące kwalifikacje załogi. A jak współpracę na linii zarząd – związki zawodowe oceniają sami związkowcy?

– mówi szefowa Związku Zawodowego Budowlani Emila Kaźmierczak i dodaje, że do spełnienia została jeszcze jedna obietnica zarządu spółki.

– Rozumiemy to, że czas na zwiększenie płac przyjdzie dopiero, gdy nowa linia produkcyjna zacznie przynosić oczekiwane oszczędności i zyski – dodaje szef zakładowej “Solidarności” Stefan Kaczmarek.

Pracownicy mogą być o to spokojni. – Zarząd doskonale wie, że bez ich poświęcenia nie udałoby się przeprowadzić ostatnich zmian – mówi wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Helena Hatka.

Poniżej prezentujemy nową halę i linię technologiczną. (KAK)

najnowszy najstarszy
Powiadom o
janek
Gość
janek

Firma jest na skraju bankructwa nie płaci dostawcom o to wszystko to propaganda prezesa i pani wiceprezes !!!!!zapytajcie pracowników co się tam wyprawia!!!!!

matylda
Gość
matylda

Jestem zbulwersowana tym artykułem !!!pracuję tam tyle lat ale jeszcze takiego słabego prezesa nie było nie mówiąc o politycznej wiceprezes!!!!

dostawca
Gość
dostawca

faktycznie nie płacą już rozważam wpisanie firmy do Listy dłużników oddajcie mi uczciwie zarobione pieniądze!!!złodzieje!!!!

admirał
Gość
admirał

a starosta po co tam

elwira
Gość
elwira

koniec tej firmy już blisko zostało naprawdę niewiele

kazio
Gość
kazio

na kredyt panie prezesie to każdy może budować

jonasz
Gość
jonasz

właśnie kazio ma racje pana wyrzucą a pracownicy bedą za pana spłacac oj nieładnie

krzychu
Gość
krzychu

a pani wice jaka fotogeniczna

polityk
Gość
polityk

WSZYSCY NA ZDJĘCIU TO PO…….ŃCY

klemens
Gość
klemens

prawda wyrzutki poltyczne

wirek
Gość
wirek

Zarząd spółki żyje swoimi marzeniami, nie mając zielonego pojęcia o inwestowaniu. Tak potężne zadłużenie firmy, bez zapewnienia rynków zbytu i znacznego obniżenia kosztów produkcji oraz wdrożenia nowego asortymentu nie wróży nic dobrego. Tym bardziej w momencie kryzysu gospodarczego w Niemczech – główny odbiorca produkcji oraz inwazji na krajowy rynek sklejki z Rosji o niskiej cenie.

Oburzony
Gość
Oburzony

Kim jest ta tajemnicza “załoga” ?? Do 90 % pracowników docierają strzępy plotek odnośnie decyzji podejmowanych przez “załogę”. Kim są Ci ludzie, jaka jest ich liczebność, jak do nich dotrzeć? Mam też nadzieję, że stanowisko konserwatora wózków widłowych zostanie szybko obsadzone zanim dojdzie do kolejnej tragedii…

CBA
Gość
CBA

ODDAJ GMINIE CO NALEŻNE!!!!