Śmiertelna krajówka

0
Wypadek mercedesa na DK92 w Gutowie Wielkim. Fot. M. Siwiński

Każdego roku na drodze krajowej numer 92 w powiecie wrzesińskim, dochodzi do kilkunastu wypadków w tym śmiertelnych. Najczęściej w okolicach Psar Małych, Nekli i Węgierek.

O „Mistrzach prostej” rozmawiamy z Tomaszem Talarczykiem – egzaminatorem na prawo jazdy, dziennikarzem motoryzacyjnym, trenerem bezpiecznej jazdy, autorem poradników : „Bez ryzyka” i „Podręcznik kierowcy”

Wiele osób sądzi, że jako najlepsi kierowcy na świecie są w stanie jechać bardzo szybko, a mimo to dojechać bezpiecznie na miejsce, czy podziela Pan to zdanie?

– Panowanie nad pojazdem nie sprowadza się do panowania nad kierunkiem jazdy (utrzymania się na zamierzonym torze jazdy), ale także do zdolności zahamowania się przed ewentualną przeszkodą. Na drodze publicznej (w przeciwieństwie do toru wyścigowego lub zamkniętego odcinka specjalnego na rajdzie) trzeba się liczyć z możliwością pojawienia się niespodziewanych przeszkód/zagrożeń; dlatego odpowiedzialny i bezpieczny kierowca powinien zawsze jechać z taką prędkością, by mógł skutecznie zahamować przed każdą niespodziewaną przeszkodą.

Liczba wypadków na drodze krajowej nr 92 na odcinku znajdującym się w powiecie wrzesińskim

2015
wypadki – 12
zabici – 2
ranni – 19
kolizje – 88

2016
wypadki – 11
zabici – 2
ranni – 15
kolizje – 119

2017
wypadki – 11
zabici – 2
ranni – 14
kolizje – 142

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym wydaniu Gazety Radio Września

GP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię