Sprawca wypadku przy Pilskiej stanie przed sądem

6

Do 8 lat więzienia grozi kierowcy audi A4, który śmiertelnie potrącił 8-letniego chłopca.

Do wypadku doszło w kwietniu ubiegłego roku na nowo wybudowanej drodze przy ul. Pilskiej. Śledztwo w tej sprawie właśnie dobiegło końca. Do sądu wpłynął akt oskarżenia – poinformował nas Prokurator Rejonowy we Wrześni Paweł Karpiesuk. 

Jak ustalił biegły, w chwili wypadku kierowca jechał z prędkością 87 km/h. To o 37 km/h za szybko. Oskarżony wkrótce stanie przed sądem. To 31-letni mieszkaniec gminy Rychwał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Proces ruszy 27 lutego. Będzie się on toczył we wrzesińskim sądzie. (tos)

6 KOMENTARZE

  1. Mnie najbardziej wkurza nieprzestrzeganie przepisów a zwłaszcza tych dotyczących prędkości .Jade sobie normalnie zgodnie z przepisami w terenie zabudowanym czyli 50/h a tu pojawia się „miszcz”kierownicy i trąbi na mnie ,no szlag człowieka trafia:)

  2. Dopiero stanie przed sądem to jest kpina ale w końcu to Polska 8 lat Co to jest 8 lat psa człowiek kopnie dostanie 8 lat??

  3. Rozumiem, że stała się tragedia… ale ludzie wytłumaczcie mi za co ten kierowca ma ponieść karę ? Za to że ktoś nie przypilnował dziecka i wbiegło pod koła samochodu ? Rozumiał bym gdyby to stało się na pasach a już nawet w pobliżu … Jeżeli zostanie ukarany to za chwile będziemy musieli uważać bo w każdej chwili ktoś będzie mógł wskoczyć nam pod koła i będzie to wina kierowcy…
    Myślenie nie boli…

    • Powinien jechać w tym miejscu 50 na h A nie prawie 90….droga hamowania przy tych prędkościach jest różna, po to są ograniczenia żeby ich przestrzegać, gdyby jechał przepisów sprawa mogła by wyglądać całkiem inaczej A jeśli jest się kierowcą to trzeba mieć wyobraźnię i oczy szeroko otwarte przy 50 km moglby zauważyć to dziecko i zschamowac A przy 90 już niestety był skrócony czas reakcji i właśnie tak dochodzi do teagedii nie wspominając już o tym że droga od boiska powinna być w momencie budowania zabezpieczona plotem….dlaczego nikt o tym nie pomyślał….dlaczego….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię