SPS Konspol Słupca wygrywa na koniec rundy zasadniczej

0

Siatkarze drugoligowego SPS-u Konspol Słupca udanie zakończyli rundę zasadniczą tego sezonu. We własnej hali pokonali rezerwy PGE Skry Bełchatów 3:1. W fazie play-off drużyna Artura Helmana zmierzy się z LKS-em Czarnymi Rząśnia.

PGE Skra II Bełchatów złożona jest z zawodników juniorskich. Słupczanie górowali nad rywalami siłą i doświadczeniem. Mimo wygranej i przekonującego wyniku nie był to jednak dla nich łatwy mecz, zwłaszcza w trzecim secie. W ostatniej partii SPS Konspol zagrał jednak koncertowo, pozwalając gościom na zdobycie zaledwie 10 punktów.

Dzięki sobotniej wygranej SPS Konspol Słupca przesunął się w tabeli na 6 miejsce i to właśnie na tej pozycji zakończył zmagania w rundzie zasadniczej. Teraz rozgrywki 2 ligi siatkówki wchodzą w decydującą fazę. Rywalem słupczan w play-offach będą Czarni Rząśnia, którzy plasują się na 3 miejscu w ligowej tabeli. Obie drużyny znają się doskonale, a spotkania między nimi należą do bardzo wyrównanych.

Do półfinału 2 ligi awansuje drużyna, która trzykrotnie pokona rywala. Pierwsze dwa spotkania SPS Konspol Słupca zagra na wyjeździe. Trzeci mecz i ewentualny czwarty zostaną rozegrane w Słupcy na początku marca.