Starostwo rozdysponowało środki dla organizacji pozarządowych

2

Zarząd Powiatu Wrzesińskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania środków budżetowych na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych. 46 projektów zostało dofinansowanych, a 5 zostało odrzuconych.

Do rozdania było 142 tys zł. Największą kwotę otrzymało Stowarzyszenie Katolickie Porozumienie Samorządowe. 11 000 zł przeznaczy ono na przygotowanie oraz wydawanie posiłków jednodaniowych dla osób potrzebujących. Drugą pod względem wysokości kwotę 8 000 zł przeznaczono na IV Grzybowski Turniej Wojów. Z pieniędzy skorzystają też m.in. uczestnicy, którzy wybiorą się na obóz szkoleniowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Wrzesińskiego czy Chór Camerata, który 4 000 zł przeznaczy na przygotowanie zespołu do występów artystycznych i udziału w konkursach.

Mówi Joanna Musiałkiewicz ze Starostwa Powiatowego

Nie wszystkie środki zostały rozdysponowane. Starostwo rozważa ogłoszenie kolejnego konkursu.

2 KOMENTARZE

  1. 142 000 to chyba tyle samo, co za słynną lokomotywę z ul. Kaliskiej. Chociaż, to w obu przypadkach można było za te pieniążki wyremontować jakiś chodnik, położyć nowy asfalt, wybudować nową ścieżkę rowerową etc. a nie na dyrdymały wydawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię