Start XXI Rodzinnego Rajdu Rowerowego (wideo, galeria)

5

Trwa XXI Rodzinny Rajd Rowerowy. Punktualnie o godz. 9:00 siedem tysięcy kolarzy wyruszyło ze startu znajdującego się na ul. Armii Poznań, by bawić się na mecie na  pikniku w Nowym Folwarku.

7 tys. zapisanych kolarzy, najwyższe w Polsce bungee oraz po raz pierwszy transmisja na żywo realizowana przez mistrza Polski w motolotni – oto XXI Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni.

Trudno policzyć, ile osób wzięło udział w XXI rajdzie – tradycyjnie już prócz zarejestrowanych uczestników na starcie pojawili się kolarze, dla których zabrakło numerów startowych, a kolejni udali się wprost na piknik na mecie w Nowym Folwarku. Start zlokalizowany był na ul. Armii Poznań, skąd cykliści ruszyli ulicami Szeroką i Ogrodową w stronę Gutowa Małego i dalej przez Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Słomowo, Przyborki i Psary Wielkie aż na wielki piknik rodzinny. Tradycyjnie na starcie pojawili się motocykliści z klubu Born to Ride. Nowością był udział w imprezie mistrza polski w motolotniarstwie, który z przestworzy rejestrował cały rajd, który na żywo nadawany był na profilu “Września – Miasto w centrum zainteresowania”. Nie zabrakło wszędobylskiego drona.

Rajd wspólnie z burmistrzami Tomaszem Kałużnym i Arturem Mokrackim otworzyli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Wśród nich Jan Stępniak, wrześnianin 11 lat po przeszczepieniu nerki oraz  Zbigniew Włodarczyk, kierownik Kliniki Transplantologii w Bydgoszczy. (ATG)

 

 

 

 

 

 

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MarcinMANIEKMagdalenaJadwigaFiga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Figa
Gość
Figa

Najgorszy rajd na ktorym bylam od wielu lat.. Jak co roku atrakcje dla dzieci nie zabezpieczone.. Ustawili dmuchance karuzele i nikt nie dbal o porzadek.. Klotnie wpychanie sie smarkaczy przed male dzieci. Nikt nie pilnowal czasu… Kiepako kiepsko…

Marcin
Gość
Marcin

Zawsze sie zrzęda znajdzie moherowa

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Rajd super, pogoda dopisała, brawa dla uczestników szczególnie dla dzieci dzielnie znosiły jazdę!

Magdalena
Gość
Magdalena

Super rajd pogoda dopisala wiecej takich imprez

MANIEK
Gość
MANIEK

Super rajd organizacja wzorowa