Start XXI Rodzinnego Rajdu Rowerowego (wideo, galeria)

5

Trwa XXI Rodzinny Rajd Rowerowy. Punktualnie o godz. 9:00 siedem tysięcy kolarzy wyruszyło ze startu znajdującego się na ul. Armii Poznań, by bawić się na mecie na  pikniku w Nowym Folwarku.

7 tys. zapisanych kolarzy, najwyższe w Polsce bungee oraz po raz pierwszy transmisja na żywo realizowana przez mistrza Polski w motolotni – oto XXI Rodzinny Rajd Rowerowy we Wrześni.

Trudno policzyć, ile osób wzięło udział w XXI rajdzie – tradycyjnie już prócz zarejestrowanych uczestników na starcie pojawili się kolarze, dla których zabrakło numerów startowych, a kolejni udali się wprost na piknik na mecie w Nowym Folwarku. Start zlokalizowany był na ul. Armii Poznań, skąd cykliści ruszyli ulicami Szeroką i Ogrodową w stronę Gutowa Małego i dalej przez Ostrowo Szlacheckie, Sokołowo, Słomowo, Przyborki i Psary Wielkie aż na wielki piknik rodzinny. Tradycyjnie na starcie pojawili się motocykliści z klubu Born to Ride. Nowością był udział w imprezie mistrza polski w motolotniarstwie, który z przestworzy rejestrował cały rajd, który na żywo nadawany był na profilu “Września – Miasto w centrum zainteresowania”. Nie zabrakło wszędobylskiego drona.

Rajd wspólnie z burmistrzami Tomaszem Kałużnym i Arturem Mokrackim otworzyli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Wśród nich Jan Stępniak, wrześnianin 11 lat po przeszczepieniu nerki oraz  Zbigniew Włodarczyk, kierownik Kliniki Transplantologii w Bydgoszczy. (ATG)