Stop piratom drogowym. Będą częstsze kontrole

6
- Kierowców łamiących przepisy wciąż jest za dużo - mówi naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni st. asp. Grzegorz Głowacki

Wrzesińska policja zamierza jeszcze konsekwentniej eliminować kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.
Statystyki za 2018 r. nie pozostawiają złudzeń.

– mówi Radiu Września naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni st. asp. Grzegorz Głowacki.
Z analizy statystyk wynika, że do łamania przepisów dochodzi najczęściej na drogach krajowych i wojewódzkich. Zatrzymani muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami.

Tylko w ubiegłym roku prawa jazdy pozbyło się 13 kierowców. Rekordzista został zatrzymany w Kaczanowie. Jechał o 76 km/h za szybko, za co – dodatkowo – otrzymał 400 zł mandatu. (tos)

6 KOMENTARZE

  1. ELIMINOWAĆ ? tzn będą strzelać ?? jak rozumiem dobierzecie się też to policjantów którzy mają przyciemniane szyby z przodu też co ?

  2. Zabrać to się trzeba za parkowanie niezgodnie z przepisami. We Wrześni nikt się tym nie zajmuje. Człowiek chce oszczędzać środowisko, zostawia samochód w garażu a na chodniku musi ocierac się o samochody i uciekać przed rowerami. Może w imię walki z zanieczyszczeniem ktoś ułatwi życie pieszym?

    • rowerzyści to plaga jeżeli chodzi o nieprzestrzeganie przepisów, kierowcy z komórką przy uchu, i piesi na drodze bo 10 m dalej światła i przejście przez jezdnie… nie lepiej pod samochód wchodzić.

      • Jasne, ale samochody na chodniku to już norma i wszystko ok. Może radio rozpocznie kampanię „piesi na chodniki, samochody na ulice”

  3. Mamy największe prędkości na autostradach na świecie, jeżeli zjeżdżam z A2 i mam jechać 50 km/h to znacz jak stać w miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię