Świętuj z teatrem na prowincji

0

XV Ogólnopolskie Święto Teatru na Prowincji zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o imprezie. 

Święto Teatru na Prowincji organizowane przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i Samorządową Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku w dn. 9-11 maja br. to przedsięwzięcie ważne w środowisku lokalnym i ponadregionalnym. Odbywa się co roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru (w tym roku będzie to już jubileuszowa, piętnasta edycja) w Wiejskim Domu Kultury w Psarach Polskich, w Country Clubie w Nowym Folwarku, we Wrzesińskim Ośrodku Kultury oraz na terenie Samorządowej Szkole Podstawowej w Nowym Folwarku.

 

 

W ramach Święta odbywa się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Teatralnej Maska, który służy wymianie doświadczeń zespołów teatralnych z różnych środowisk wiejskich i miejskich oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (w tym roku pod hasłem „Anioły mojej wyobraźni”). Konkursy połączone są z warsztatami teatralnymi i recytatorskimi prowadzonymi przez profesjonalistów – instruktorów teatralnych, aktorów i recytatorów. Przegląd „Maska” obejmuje prezentacje konkursowe w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe (klasy I – III i IV – VII), gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Tak szeroko zakrojone przedsięwzięcie, jakim jest Święto, odgrywa ważną rolę w środowisku, gdyż jako widownia uczestniczy w nim – oprócz młodzieży szkolnej – cała społeczność lokalna. Jako impreza edukacyjna daje możliwość realizacji podstawy programowej z języka polskiego.

Program przedsięwzięcia wzbogacą w tym roku również imprezy towarzyszące, takie jak II Ogólnopolska Konferencja „Kreatywność i innowacyjność w edukacji”, Talent Show w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Nowym Folwarku, Koncert Jubileuszowy „Nic się przecież nie kończy” z udziałem zespołów Małżeństwo z Rozsądku oraz Nad Porami Roku.

Warto nadmienić, że kolejne edycje projektu otrzymały (od roku 2012) honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej, a od wielu lat przedsięwziecie objęte jest także honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Sztuka Zaangażowania” i Collegium Wratislaviense. Partnerami i współorganizatorami są: Urzad Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta i Gminy Września, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni, Teatr Fredry w Gnieźnie, Wrzesiński Ośrodek Kultury, parafia pw. św. Krzyża we Wrześni, Firma Jar-Col oraz sołectwa okolicznych wsi.

Patronat medialny nad projektem objęły: „Wieści z Ratusza”, „Przegląd Powiatowy”, Radio Września, TV Wielkopolska, NowaWrzesnia.pl, Wrzesnia365.pl, „Dyrektor Szkoły”, „Przemiany na Szlaku Piastowskim”, „Głos Nauczycielski.”

Więcej informacji: www.zs-nowyfolwark.wrzesnia.pl (Zakładka „Święto Teatru”).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię