Szatnia na medal GKS Płomień Nekla (galeria)

9
Budynek klubowy przed remontem Fot. Tomasz Małecki

Ponad 20 tys. zł kosztować będzie remont generalny budynku i szatni GKS-u Płonień Nekla. Prace trwają już od kilku dni. Mają się zakończyć przed czerwcowymi uroczystościami z okazji jubileuszu 70-lecia klubu. 

Remont był konieczny

– uważa burmistrz Nekli Karol Balicki

Przypomnijmy, że połowę pieniędzy na remont gmina Nekla pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Szatnia na Medal.
– To jest program skierowany do aktywnych samorządów. I skoro gmina Nekla jest jedną z 95 na ponad 220 gmin w województwie, to świadczy dobrze o jej władzach, że w odpowiednim czasie aplikowały. Kierujemy ten program do aktywnych niekoniecznie najbiedniejszych gmin – powiedział nam po podpisaniu umowy marszałek województwa Marek Woźniak.

wylicza Balicki.

Przypomnijmy, że budynek szatni powstał ponad 40 lat temu. To pierwsza tak duża inwestycja od lat na stadionie klubu z Nekli. (tom)

9 KOMENTARZE

 1. Pozyskane niecałe 10 tys. zł a fanfary grają jakby chodziło o miliony. Na remont pałacu do tej pory burmistrz nie pozyskał ani 1 złotówki, a koszt remontu rośnie lawinowo. Z pierwotnych 8-10mln zł dziś już pobąkuje się o 15mln zł. Zanim remont się rozpocznie może będzie już 20mln? A co?

  • ale to chyba nie wina burmistrza że są takie koszty, jako jeden z niewielu przestrzegał, że może być drogo.

   • Tak rozbieżne szacunki świadczą o dyletanckim podejściu do tematu. Nie wyobrażam sobie inwestycji prywatnej, w której odpowiedzialny za inwestycję po takich informacjach nie wyleciałby z roboty.

    • 2lata temu porotherm kosztował 3,35 teraz 5,70. Jeszcze wyjaśniać, czy mózg zaczyna pracować że wszystkie materiały drożeją z dnia na dzień

     • A co ma do rzeczy cena porothermu? Mówisz o remoncie pałacu z poziomu budowy altany, a mamy do czynienia z poważnym projektem. Nikt nie widział kompleksowego kosztorysu remontu, więc jest pełna dowolność w rzucaniu kwot. Ja proponuję 25mln zł 😉

 2. No widzę, że Obserwator z Nekli z Samooborny czy innego Porozumienia Gowina rozpoczął kampanię wyborczą. Tyle, że nieudolenie 😉

  • No właśnie ze nie rozpoczął, a czyta wpisy. Ja zawsze podpisuje sie z imienia i nazwiska wiec nieudolny strzał. Choć osoba która jest powyżej krytykiem trochę racji ma. Pozdrawiam dwersarza dzielnego Pana Burmistrza który tak doskonale dba o pozyskiwanie środków.

  • No widzę, że każda krytyczna uwaga dot. rezydenta urzędu w Nekli jest przez Prawdziwego Neklusa odbierana jako atak polityczny. No to życzę zdrowia przez kolejne kadencje nicnierobienia w Twoim rodzinnym mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię