Sześciu Ambasadorów Powiatu Średzkiego

0

6 nowych Ambasadorów ma Powiat Średzki. W piątek rozstrzygnięto 17. już edycję tego Powiatowego konkursu.

Tytuł „Ambasadora Powiatu Średzkiego” przyznaje kapituła, w skład której wchodzą członkowie Zarządu Powiatu Średzkiego. Jest to podziękowanie dla osób, instytucji, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji społecznych i podmiotów gospodarczych, które dzięki swojej działalności przyczyniają się do promocji powiatu średzkiego w kraju jak i zagranicą.

W tym roku wręczono sześć statuetek. W kategorii sport tytuł „Ambasadora Powiatu Średzkiego” otrzymała jedna z najmłodszych w historii konkursu laureatek – 20–letnia, wielokrotna medalistka najważniejszych imprez w Polsce i Europie, zapaśniczka Zofia Polowczyk. W kwietniu tego roku zawodniczka ULKS „Tęcza” Środa wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii Junior -65 g:

W kategorii „Gospodarka” nagrodzono firmę Materiały Budowlane AW Wesołek Sp. z o.o. Sp. k.; w kategorii „działalność społeczna” wyróżniono Koło Gospodyń Wiejskich w Zwoli, a w kategorii „Kultura i Sztuka” jedna z najdłużej działających grup muzycznych w powiecie – Regionalny Zespół Folklorystyczny „Tośtoki”. Ze statuetki odebranej w kategorii „Turystyka” cieszył się Aleksander Kubiaczyk, komandor i przewodniczący Grupy Rowerowej Dominowo:

Tytuł Honorowego Ambasadora Powiatu Średzkiego otrzymał, pochodzący ze Środy, filozof i germanista, profesor dr hab. Bolesław Andrzejewski, który od lat mówi o Środzie i wspiera Liceum Ogólnokształcące w Środzie.

W czasie tegorocznej gali wystąpili kandydaci do tytułu w latach kolejnych – zawodniczki ze Studia Dance-art w Środzie, tancerze ze Średzkiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego oraz wokalistki ze Studia Piosenki „Gama” przy OK w Środzie. (AP)